Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Milyonlarca kez izlenerek tüm dünyada viral olan, Filistin’in tarihini öz, net, kafiyeli ve ritmik şekilde anlatmasıyla çok sevilen, dillere pelesenk olan “The Story of Palestine” şarkısı, son zamanlarda sosyal medya aktivizminin etki alanını ve gücünü bir kez daha gösteren en iyi örneklerden oldu.

İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırıları geçmiştekilere kıyasla bu kez dünya kamuoyunda çok daha geniş yankı uyandırdı. Tüm dünyadan bireysel ve sivil sosyal medya kullanıcıları ürettikleri özgün ve etkili dijital içeriklerle ilk kez İsrail yanlısı ana akım medyanın söylem tekelini kırmayı başardı. Eman Asker’in yazıp söylediği şarkı da bu bireysel dijital aktivizm ürünlerinden biri oldu.

Mezun ve mensuplarımızdan olan sosyal medya influencerı Şüheda Nur Eroğlu’nun moderatörlüğünde Eman Askar ile sosyal medyanın bireysel aktivizm örneklerine tanıdığı imkânları gündem özelinde konuşacağız.

25 Mayıs Salı akşamı Türkiye saati ile 22.00’da BURA Derneği instagram hesabından canlı olarak yayınlanacak programımıza katılımınızı bekleriz.

İnstagram Hesabımız: https://www.instagram.com/buradernegi/

Konuklarımızın İnstagram Hesapları:

Eman Askar: https://www.instagram.com/emmasworld.101/

Şüheda Nur Eroğlu: https://www.instagram.com/suhedanur/

Share This Story, Choose Your Platform!

Go to Top