HAKKIMIZDA

Kıymetli Boğaziçili,

BURA Derneği olarak, mezunlarımız arasında bağları güçlendirmek ve bu bağlardan oluşan enerjiyi üniversitemizin ve tüm toplumun istifadesine sunmak amacıyla 2003 yılından bu yana faaliyetlerimizi yürütüyoruz.

Çalışmalarımızı, bir yandan öğrencilerin akademik ve kişisel gelişimini desteklemeye bir yandan da mezunlarımızın birbirleriyle ve üniversiteyle olan ilişkilerini güçlü tutmaya ve hayatlarını bu geniş ailenin bir ferdi olarak sürdürmesine yönelik olarak düzenliyoruz. Üyelerimizin imkanlarını, bilgi ve deneyimlerini üniversitemizin ihtiyaçlarına yönelik olarak en verimli şekilde kullanmalarına katkıda bulunuyoruz.

Birlikte olmanın, dayanışmanın ve topluma karşı sorumluluklarının bilincinde olan başta üyelerimiz olmak üzere bütün Boğaziçili mezun ve öğrenci arkadaşlarımızı çalışmalarımıza gönüllü katkı sunmak üzere aramıza davet ediyoruz.

GÖNÜLLÜ OLUN

BURA’da Aktif Rol Alın ve Gönüllü Olun!

Dayanışmanın ve aile olmanın en iyi yolunun gönüllülük olduğuna eminiz. BURA olarak, ilgi alanlarınıza göre sunabileceğiniz gönüllü katkılarınıza her zaman açığız. Çalışmalarımızda aktif rol alabilir, çalışma alanımız dahilinde üreteceğiniz yeni proje fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. 20 yıldır ülkemiz ve toplumumuz adına değer üretmeye çalışan bir platform olarak sizleri de değerli fikirlerinizi bizimle paylaşmaya ve beraber üretmeye davet ediyoruz.

GÖNÜLLÜ OLMAK SİZE NE KATACAK?

  • Üniversitemiz ve Toplumumuz için Üretilecek Faydanın Bir Parçası Olun
  • Üniversitemiz ile Bağlarınızı Güçlü Tutun
  • Yeteneklerinizi ve Deneyimlerinizi Paylaşın
  • Yeni Deneyimler Kazanın
  • Ekip Çalışması Becerilerinizi Güçlendirin
  • Yeni İlgi Alanlarınızı Keşfedin
  • Karşılaştığınız Sorunlar Hakkında Bilgi Edinin ve Çözülmesine Yardımcı Olun

HANGİ ALANA KATILMALISIN?

Öğrenci İlişkileri Komisyonu, Boğaziçili öğrencilerin akademik gelişimlerini ve sosyal becerilerini desteklemek, mezuniyet ve sonrası gelecek planlamalarına katkı sağlamak üzere çalışan bir komisyondur. Komisyon çalışmaları, öğrencilerin Boğaziçi temelinde oluşan öğrenciler arası ve mezunlar ile ilişkilerini güçlendirmeyi ve her türlü ihtiyaçlarına destek olmayı hedeflemektedir.

Kurumsal İletişim Komisyonu, BURA’nın kurumsal iletişim çalışmalarının gerçekleştirilmesinde, etkinliklerin planlama, organizasyon ve duyurusunda aktif rol almaktadır. BURA’yı tanıtmak ve BURA bünyesinde gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili üyeler, mezunlar, öğrenciler ve geniş kitleler nezdinde farkındalığı artırmak için iletişim çalışmaları planlayıp hayata geçirmektedir. Gerekli bilgi ve sistem altyapısını geliştirerek etkinliklerin ve iletişim çalışmalarının verimliliğini ve sürekliliğini sağlamayı amaçlamaktadır.

Topluluk Yönetimi Komisyonu BURA üyeleriyle, takipçileriyle ve takipçi potansiyeli olan kişiler ve kurumlarla iletişimin güçlendirilmesini, Psikoloji, Eğitim, Teknoloji ve İK masalarının çalışmalarının koordineli bir şekilde yürütülmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Masaların temsilcilerinin de yer aldığı komisyon, masa faaliyetlerini takip etmekte, masalar için istişare kurulu görevi görmektedir.

Akademi Masası, akademide kariyerlerine devam eden mezunlarımız arasında bir iletişim ağı kurmak, akademik dünyanın meselelerini tartışmak, çözümlere katkıda bulunmak, akademisyenlerimizin tecrübelerini, akademik kariyer yolunda ilerleyen üyelerimizle ve öğrencilerle paylaşmak amacıyla faaliyetlerini yürütmektedir. Akademi Masası’nın hedef kitlesi akademisyen mezunlar ile akademik kariyer hedeflemekte olan öğrenciler ve her iki gruptan BURA üyeleridir. Akademi Masası; akademisyen mezunların hem birbirleri ile bağlantı kurmalarına imkân verecek hem de alanda bilgi paylaşımına, akademik iş birliklerine ve kariyer geliştirmeye katkı sağlayacak seminerler, konuşmalar ve çalıştaylar düzenlemektir.

Eğitim Masası, günlük hayatımızın bir parçası olan konuları derneğimiz bünyesinde faaliyetlere dönüştürmek ve bu sayede daha güçlü, organik ilişkiler kurmak amacı ile kurulmuştur. BURA Eğitim Masası bünyesinde çocukluk döneminden ilerleyen yaşlara kadar geniş bir yelpazede farklı yaş gruplarına yönelik farklı alanlarda etkinlikler, hobi ve kişisel gelişime yönelik atölyeler, eğitime dair akademik çalışmalar, seminer ve konferanslar, tematik paneller organize etmektedir.

Psikoloji Masası, çeşitli üniversitelerde lisansüstü eğitimlerine devam eden mezunlarımızın akademik çalışmalarında yetkinleşmesine, alanda çalışan mezunlarımızın mesleki donanımlarını geliştirmesine ve lisans eğitimine devam eden öğrencilerimizin alana dair farkındalık ve bilgi düzeylerini artırmaya yönelik çalışmalar yürütmektedir. Düzenlenen etkinliklerle mezunlarımızın birbirleriyle tanışmasına, alandaki akademik çalışmaların güncel olarak tartışılmasına ve alanda karşılaşılan veya karşılaşılması muhtemel sorunlara birlikte çözüm aranarak tecrübenin paylaşılmasına imkân sağlamaktadır.

Faaliyetleri Detaylı İncelemek İçin Tıklayın

Teknoloji Masası, Teknolojide ve Bilgi Teknolojileri alanlarında farklı pozisyonlarda kariyerlerine devam eden mezunlarımızın çalışmalarında yetkinleşmesine, IT alanında çalışan mezunlarımızın mesleki donanımlarını geliştirmesine ve lisans eğitimine devam etmekte olan öğrencilerimizin teknolojiye dair farkındalık ve bilgi düzeylerini artırmaya yönelik çalışmalar yapmayı hedeflemektedir.

Faaliyetleri Detaylı İncelemek İçin Tıklayın
ARAMIZA KATIL