Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Dijital Dönüşümün Liderleri programımızın “Siber Güvenliğin Geleceği: Toplum Güvenliği” başlıklı oturumunda (13 Şubat Cumartesi 12.00) Turkcell Siber Güvenlik Direktörü Dr. Emin İslam Tatlı konuğumuz olacak.

2025 yılında Dünyada 20 milyar IoT (Internet of Things) cihazı olacağı öngörülüyor. Siber Güvenlik açısından bunların getireceği riskler nelerdir?  Şifreler hayatımızdan çıkacak mı? Davranış temelli kimlik doğrulama mümkün mü? 2020 yılında siber saldırı nedenli bilinen ilk ölüm vakası ne yazık ki gerçekleşti. Bu ölümlerin devamı gelir mi? Yapay Zeka destekli otonom sistemlere yapılacak siber saldırılar can ve mal kayıplarına neden olabilir mi sorularına bu programda yanıt arayacağız.

Dr. Emin İslam Tatlı Turkcell’de Siber Güvenlik Direktörü olarak çalışmaktadır. Dr. Tatlı 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Almanya’da yüksek lisansını Freiburg Üniversitesi’nde ve doktorasını Mannheim Üniversitesi’nde Mobil Güvenlik alanında tamamladı. Daha sonra Almanya’da sırasıyla SAP Research, IBM ve Mercedes-Benz şirketlerinde siber güvenlik uzmanı ve araştırmacısı olarak çalıştı. 2013 yılında Türkiye’ye dönen Dr. Tatlı sırasıyla İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Siber Güvenlik ve Dijital Mahremiyet Araştırma Grubu Direktörü, Türk Telekom’da Siber Güvenlik Yöneticisi ve Savunma Sanayi Şirketi STM’de Siber Güvenlik ve Büyük Veri Direktörü olarak görev yaptı. Dr. Tatlı ayrıca İstanbul Medipol Üniversitesi’nde ve TOBB ETÜ Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak lisansüstü dersleri verdi.

Başvuru Formu
Go to Top