Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

İslam Beldeleri ve Müslüman Topluluklar konuşmalar serisi başlıyor. Bu seride dünyanın farklı bölgelerindeki Müslümanların tarihsel süreç içerisinde yaşamları ve  gündelik yaşamlarına ilişkin konular ele alınacaktır. Müslümanların gündelik davranış biçimleri, diğer topluluklarla dini, hukuki ve gündelik yaşam ilişkileri, yaşadıkları bölgelerde karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunları aşma yöntemleri sohbet ortamında tartışılacaktır.

Bu kapsamda ilk konu başlığımız “Avrupa’da Müslüman Topluluklar: Almanya” olacak. Konuğumuz İslam Toplumu Eyalet Birlikleri Koordinatörü ve Genel Sekreter Yardımcısı Ali Kızılkaya ile 14 Mart pazar 12:00’da Almanya örneğinde Müslümanların sorunlarını, sorumluluklarını ve Milli Görüş’ü konuşacağız.

Programımız herkesin katılımına açıktır.

1963’te Kayseri’de doğan Kızılkaya, 1972’de itibaren Almanya’da yaşamaya başladı. Bremen Üniversitesi’nden mezun olan Kızılkaya 1980’de STK çalışmalarına başladı.  İslam Toplumu Milli Görüş teşkilatında Genel Sekreterlik dahil çeşitli görevlerde bulunan Kızılkaya, 2002-2014 yılları arasında Almanya İslam Konseyi Başkanlığı yaptı. 2004 yılında İngiltere hükümeti Avrupa Müslümanları Konferansı Organizasyonuna, 2006 yılında ise Alman İslam Konferansına katıldı.  Almanya İslami Kuruluşlar Konseyi (KRM) dönem sözcülüğü de yapan Kızılkaya, 2014’ten beri İslam Toplumu Eyalet Birlikleri Koordinatörlüğü ve Genel Sekreter Yardımcılığını yürütmektedir.

Teyit Formu
Go to Top