Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Akademi Sohbetleri serisi devam ediyor!

Kadın akademisyenlerimiz akademik dünyadaki tecrübelerini, akademik kariyer yolunda ilerleyen üyelerimizle ve öğrencilerle samimi bir sohbet ortamında paylaşma imkanı buluyor.

Serinin dördüncüsünde Dr. Şeyma Güldal ile akademik hayatımız ile çalışma hayatımızı bir arada yürütmek üzerine konuşacağız. Güldal, bir yandan rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanında lisansüstü çalışmalarını yürütmekte bir yandan da eğitim kurumlarında bilfiil çalışarak uygulama yapmaktadır. Kendisinden, iş hayatı ve akademik hayata dair gözlem ve tecrübelerini dinleyeceğiz.

*Programımız sadece Boğaziçi Üniversitesi mensubu kadınlara yöneliktir.

*Katılım için lütfen teyit veriniz.

Lisans eğitimini 2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamladı. 2014 yılında yüksek lisans eğitimini “Üniversite öğrencilerinin arkadaşlık ilişkilerinin ve arkadaş gruplarının incelenmesi” konulu tezi ile ve 2019 yılında doktora eğitimini “Bilinçli farkındalık temelli ergenlere yönelik psikoeğitim programının karakter güçleri, bilinçli farkındalık ve akademik başarı gelişimine etkisinin incelenmesi” konulu tezi ile Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamladı. 2010-2012 yılları arasında özel eğitim kurumlarında, 2012-2020 yılları arasında ise devlet okullarında görev yapmıştır. Halen İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Akademik çalışma ve ilgi alanları arasında bilinçli farkındalık (mindfulness), pozitif psikoloji, okullarda psikolojik danışma hizmetleri ve grupla psikolojik danışma yer almaktadır.

TEYİT FORMU
Go to Top