Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Akademi Sohbetleri serisi devam ediyor!

Kadın akademisyenlerimiz akademik dünyadaki tecrübelerini, akademik kariyer yolunda ilerleyen üyelerimizle ve öğrencilerle samimi bir sohbet ortamında paylaşma imkanı buluyor.

Serinin üçüncüsünde Dr. Fatıma Tuba Yaylacı ile akademik hayatımız ile özel hayatımızı ve aile ilişkilerimizi dengede tutabilmenin yollarını konuşacağız.

*Programımız sadece Boğaziçi Üniversitesi Mensuplarına açıktır ve kadınlara yöneliktir.

*Katılım için lütfen teyit veriniz.

Fatıma Tuba Yaylacı Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2008 yılında lisans derecesi ile mezun oldu. Yüksek lisans ve doktora eğitimini Minnesota Üniversitesi Gelişimsel Psikoloji Programı’nda 2016 yılında tamamladı. Minnesota Üniversitesi bünyesinde iki yıl süren Tavistock Kliniği modeline dayalı Bebek ve Erken Çocukluk Ruh Sağlığı psikoterapi ve süpervizyon eğitimini aldı. Ayrıca, Washburn Çocuk Sağlığı Merkezi’nde stajyer psikoterapist olarak çocuk, ergen ve ailelerle çalıştı. Doktora tezinde dikkat bozukluğu ve hiperaktivite ile anksiyete semptomlarının komorbid gelişiminde ebeveyn duyarlılığının rolü ve genetik risk süreçleri ile etkileşimini çalıştı. İlgilendiği araştırma konuları arasında gelişimsel psikopatoloji, çocuk istismarı ve ihmali, travma-kaynaklı psikopatoloji, dissosiyatif bozukluklar, ebeveynlik, psikososyal değerlendirme ve müdahalelerde kültürel adaptasyon, davranış genetiği ve moleküler genetik açısından gelişimsel risk yer almaktadır.

TEYİT FORMU
Go to Top