Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Yol Arkadaşım: Evlilik ve Eş İlişkileri Eğitim Programımızın son oturumunda Necmeddin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Yaman ile İslam hukuku ve ahlakı açısından nikah öncesi süreci konuşacağız.

Konuğumuz Prof. Dr. Ahmet Yaman’a yöneltmek istediğiniz sorularınızı aşağıdaki isimsiz form ile bize ulaştırabilirsiniz.

*Önceki oturumlara katılmışsanız tekrar kayıt yapmanız gerekmemektedir.

**Program başvuruları 10 Haziran – 8 Temmuz tarihleri arasında devam edecektir.

Konya’da doğdu. Antalya İmam Hatip Lisesi (1985), Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi (1989) ve Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Haseki Eğitim Merkezi’nden (1992) mezun oldu. Bir süre imam-hatiplik ve vâizlik görevlerinde bulundu. İslam Hukuku alanındaki yüksek lisans (1991) ve doktorasını (1996) Marmara Üniversitesi’nde tamamladı.

1999 yılında doçent, 2005 yılında ise profesör oldu. 1992-2010 yılları arasında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim elemanı ve idareci olarak çalıştı. 2010-2013 yıllarında Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kurucu Dekanlığı görevini yürüttü. Bu fakültenin kuruluşunun tamamlanmasını takiben, adı Necmeddin Erbakan Üniversitesi olarak değiştirilen eski üniversitesine döndü. Bu arada 2011-2020 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

Halen Necmeddin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyeliği görevine devam etmektedir.

SORU SOR
PROGRAMA KATIL
Go to Top