Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Alanında uzman isimleri konuk ettiğimiz Psikoloji Serisi devam ediyor!

Bu seminerimizde Uzm. Psikolog Muhammet Genç eşliğinde hipnoterapiyi konuşacağız.

Hipnoz, kişinin bilinç altı unsurlarına ulaşmayı amaçlayan bir tekniktir. Hipnoterapi ise, hipnoz tekniğinin kişiye uygulandığı sırada yapılan tedavi yöntemi olarak tanımlanabilmektedir. Diğer bir deyişle hipnoterapi, kökeni hipnoza dayanan yöntemler uygulanarak gerçekleştirilen tedavidir.

Uzm. Psk. Genç, 1981 yılında Bartın’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesinde Kimya Mühendisliği, Anadolu Üniversitesinde Sosyoloji, Sabahattin Zaim Üniversitesinde Psikoloji lisanslarını tamamladı. Maltepe Üniversitesi’nde Endüstri ve Örgüt Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamladı. Sabahattin Zaim Üniversitesinde Aile Danışmanlığı ve Eğitimi ve Klinik Psikoloji alanlarında yüksek lisans programlarına devam etmektedir.

Genç, The Milton H. Erickson Institute of Istanbul’dan, Ericksonian hipnoterapi terapi eğitimlerini, Jeffry Zeig ve Tamer Dövücü’den aldı. Türkiye’de akredite kurumlardan, EMDR ve Narrative Terapi alanlarında eğitim aldı. Uluslararası Oyun Terapisi’nin (APA) kayıtlı oyun terapisti (Registered play therapist), Wellness Ensititüsü onaylı eğitimcisi Reyhana Seedat’tan, Kalp Merkezli Hipnoterapi 6 Gün Temel Eğitimini ve Staj programını tamamladı yine Reyhana Seedat’tan, Tigun Enstitüsünün kurucusu Hedy Schaleifer’in geliştirdiği, İlişik Odaklı Çift Terapisi eğitimleri aldı. 2015 yılından bu yana Wellness Enstitüsünün Türkiye temsilciğini yaparak Reyhana Seedat’ın Kalp Merkezli Hipnoterapi eğitimlerini organize etmekte, eğitimlerde yardımcı terapist olarak görev almaktadır. 2019 yılından bu yana Reyhana Seedat ile APA standartlarında Türkiye’de Oyun Terapileri eğitimleri organize etmektedir. Lena Psikoloji Yayıncılık, Lena Psikoloji Eğitim ve Lena Psikoloji Danışmanlık Merkezinin kurucusudur.

TEYİT FORMU
Go to Top