Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Tarih, siyaset, ekonomi, teknoloji ve benzeri alanlarda dünyanın ve ülkemizin gündemini meşgul eden konuları uzmanlar eşliğinde konuştuğumuz Hisar Konuşmaları serisi devam ediyor.

Bu haftanın konusu son yıllardaki atılımlarla uluslararası arenada da ses getiren yerli savunma sanayii olacak. Özellikle insansız hava araçlarındaki başarılı projeler ve ürünlerin Suriye, Libya, Ermenistan gibi çatışma alanlarında başarı göstermesi birçok ülkenin dikkatini çekti ve Türkiye’yi savunma sanayii ihracatında iddialı bir ülke konumuna getirdi. Mevcut ürün ve sistemlerin yanında birçok iddialı projenin geliştirme aşamasında olması da savunma sanayii açısından büyük beklentiler doğuruyor. Bu bağlamda Yerlilik ve Millilik Ekseninde Türk Savunma Sanayii’ni ele alacağımız programımızda konuğumuz Yazılım Mühendisi Enes Batur olacak.

1988 yılında Akşehir/Konya’da doğdu. Isparta Mustafa Çetinkaya İlköğretim okulu ve Isparta Anadolu Lisesinde ilk ve orta öğrenimimi tamamladıktan sonra 2014 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ortaokul 2. sınıfta iken Bilişim Teknolojileri öğretmeninin mikroişlemcilerde Moore yasasını öğrenmek ve araştırmak üzere kendisini üniversiteye göndermesi ile başlayan bilişim teknolojilerine olan ilgi ve alakası, bu alanı kendisine meslek edinmesi ile neticelendi. 2014 yılındaki mezuniyetinin ardından, Türkiye’nin önde gelen kamu ve özel sektör kuruluşları için insan kaynakları, ERP ve bordro hesaplama çözümleri üreten ve Türkiye’nin ilk yazılım ve bilişim firmalarından olan Bilişim A.Ş.’de yazılım geliştirme uzmanı olarak çalışmaya başlayıp, buradaki görevine 2018 yılı sonuna kadar devam etti.

Aralık 2018 itibariyle Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’de Yazılım Mühendisi olarak çalışmaya başladı. Şu an, 2021 Ocak itibariyle Türk Hava Yolları bünyesindeki farklı şirketlerin BT departmanlarının birleştirilerek yeniden yapılandırılması sonucu kurulan Turkish Airlines Technology şirketinde Entegrasyon Çözümleri takım lideri olarak çalışmalarıma devam etmektedir. Bilişim ve yazılım konularına olan merakının yanında, Savunma Sanayii’ndeki gelişmeleri de yakından takip etmektedir. Batur, evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

PROGRAMA KATIL
Go to Top