Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Para ve finans konuştuğumuz “Paranın İzini Sürmek: Keseden Kasaya, Kasadan Dataya” webinar serimiz devam ediyor.

İlk programımızda paranın tarihteki yeri ve gelecekte nasıl şekilleneceğini, daha sonraki programlarda ise İslami Finansın ve İslam Ekonomisinin günümüz finansal sitemindeki rolünü ve bakış açısını ele aldık. Dijital ekonomide piyasa ekonomisinin sürdürülebilirliğini konuşacağımız bu haftaki programımızda Dr. Kerem Kızıltunç moderatörlüğünde Koç Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Mehmet Yörükoğlu’nu konuk edeceğiz.

Katılım için lütfen teyit veriniz.

Lise öğrenimini 1987 yılında İzmir Fen Lisesi’nde tamamlayan Dr. Mehmet Yörükoğlu, 1991 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Yüksek Onur öğrencisi olarak mezun oldu. 1996 yılında Rochester Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden doktora derecesi aldı. Aynı yıl Chicago Üniversitesi İktisat Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 1998-1999 akademik yılında, Pennsylvania Üniversitesi Wharton School Finans Bölümünde misafir araştırmacı olarak makroekonomi ve finans dersleri verdi.

1996-2003 yılları arasında Chicago Üniversitesi İktisat Bölümü’nde ders verdi ve makroekonomi, para teorisi ve para politikaları, ekonomik büyüme ve kalkınma teorileri, dinamik genel makroekonomik denge teorisi ve modelleri gibi çeşitli konularda lisans ve lisansüstü dersler verdi. Türkiye’ye döndüğünde, 2003 yılında Sabancı Üniversitesi’ne katılan Dr. Yörükoğlu, 3 Haziran 2006 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı görevine atanana kadar Ekonomi Bölümü’nde makroekonomi ve parasal teori üzerine lisans ve yüksek lisans öğrencilerine dersler verdi.

2016 yılında Koç Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Dr. Yörükoğlu’nun makaleleri Journal of Monetary Economics, American Economic Review, Review of Economic Studies ve Review of Economic Dynamics gibi dergilerde yayınlandı. 2004 yılında Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’ne layık görüldü.

TEYİT FORMU

Share This Story, Choose Your Platform!

Go to Top