Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Alanında uzman isimleri konuk ettiğimiz Psikoloji Serisi’ne bu dönem Gestalt terapi ile başlıyoruz!

Daha önce yedi farklı seminer ile terapi kuramlarını daha yakından tanıdığımız Psikoloji Serisi’nde bu kez Gestalt Terapi’yi Dr. Öğr. Üyesi Cem Malakcıoğlu rehberliğinde öğreneceğiz.

Gestalt Terapi Nedir?

Fritz Perls tarafından geliştirilen Gestalt Terapi’nin temel ilkeleri, kelimenin ifade ettiği “bütün” anlamından gelmektedir. Gestalt Terapi varoluşçu, bütüncül ve entegratif bir yaklaşımı benimser. Perls’e göre psikolojik rahatsızlıklar bitirilmemiş işler sebebiyle anı yaşayamamaktan kaynaklanır. An ile temas, beden ile temas, çevre ile temas ve bireyin algısına yoğunlaşıldığında şekil – zemin ve farkındalık gibi kavramlar öne çıkar.

Bütün bu kavramlar ve daha fazlasını öğrenmek için sizleri seminerimize davet ediyoruz.

Lisans eğitimini 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında, ardından New York University, Graduate School Of Arts And Sciences, Psychology – Neuroscience & Forensic Science Dual Specialization Program’ında yaptı. Doktorasını 2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik üzerine tamamladı. Sosyal ve Beşeri Bilimler, Psikoloji, Psikometri, Klinik Psikolojisi, Eğitim, Eğitim Bilimleri, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Dr. Malakçıoğlu, 2020 yılından itibaren İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Dr. Öğretim Üyeliği görevini sürdürmektedir.

TEYİT FORMU
Go to Top