Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

BURA İstanbul Gezileri devam ediyor.

Keşfedilmeye değer en kıymetli şehirlerden İstanbul… Her yaştan ve her milletten insanın gezmeye doyamadığı, keşfetmekten keyif aldığı bu güzel şehrimizi BURA ailesi olarak birlikte keşfediyoruz. Serinin ikinci gezisinde, mezunlarımızın en güzel senelerinin geçtiği, yeni arkadaşlarımızın da en güzel senelerini geçireceği Güney Kampüste buluşuyoruz.

Boğaziçi Üniversitesi kampüsünün tarihi ve kültürel zenginlikleri rehber Hande Yıldırım Önsöz eşliğinde gezdikten sonra Rumeli Hisarı ile programı sonlandıracağız. Bu gezimize tüm Boğaziçili tüm öğrenci arkadaşlarımız davetlidir.

Program:

  • 10:00 Güney Kapı Buluşma
  • Boğaziçi Şehitliği
  • Nafi Baba Tekkesi
  • Güney Meydan
  • Aşiyan
  • Bebek Sahilden Rumeli Hisarına Geçiş: Rumeli Hisarı
    (Not: Rumeli Hisarı girişinde MüzeKart kullanılması gerekmektedir. MüzeKart sahibi olmayanların, kartlarını almak için kimlik ve öğrenci kartlarını yanlarına almaları rica olunur.)

*Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Kampüsünden servis kaldırılacaktır. Kalkış 09.00 Dönüş: 14.30. Kandilli kampüsünden gelecek arkadaşlarımızın bilet seçimini “Kandilli Kampüsü Servisi Bileti” olarak seçmelerini rica ederiz.

1990 yılında Antalya’da doğdu. İlköğretim ve liseyi Manavgat’ta okudu. Boğaziçi Üniversitesi Tarih ve Türk Dili Edebiyatı bölümlerinden Çift Anadal Programı ile 2018 yılında mezun oldu. Öncesinde Yeditepe Üniversitesi’nde Mimarlık bölümü öğrenci iken, ilgi alanları doğrultusunda Boğaziçi Tarih bölümü ile yeni bir başlangıç yaptı. Şu an Ketebe yayınevinde şef editör olarak çalışmakta. Osmanlı tarihi, tasavvuf tarihi ve mimariyle yakından ilgilenmekte. Kampüste geçirdiği beş güzel sene ve donanımı ile sizlerle buluşacak.

GEZİYE KATIL
Go to Top