Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Gezmeye doyamadığımız, keşfetmekten keyif aldığımız üniversitemizin içinde bulunduğu güzel şehrimizi, İstanbul’u BURA ailesi olarak birlikte keşfediyoruz. Serinin üçüncü gezisinde İstanbul denince akla ilk gelen konumdan başlıyoruz: Tarihi Yarımada!

Tarihi yarımadayı rehberimiz Yasin Saygılı eşliğinde birlikte gezip, İstanbul albümümüze yeni fotoğraflar ekleyeceğiz. Bu gezimize başta Boğaziçililer olmak üzere tüm öğrenci arkadaşlarımız davetlidir.

Program:

  • 09.45 Sultanahmet/Alman Çeşmesi Buluşma
  • 10.00 Hipodrom Meydanı Anlatımı
  • 11.00 Şerefiye Sarnıcı/Yerebatan Sarnıcı
  • 12.00 Ayasofya Camii
  • 13.00 – 14.00 Ara – Serbest zaman
  • 14.00 – 17.00 Topkapı Sarayı
  • 17.00 – 18.00 Nuru Osmaniye

(Not: Topkapı Sarayı girişinde MüzeKart kullanılması gerekmektedir. Katılımcıların MüzeKart ile gelmeleri, MüzeKart sahibi olmayanları almak için kimlik ve öğrenci kartlarını yanlarına almaları rica olunur. Topkapı sarayında Harem kısmı restorasyon geçirdiği için o kısımlara girmek mümkün olmayacaktır. Yerebatan sarnıcı girişinde sıra bekleme süresini azaltmak adına biletler derneğimiz tarafından online tedarik edilecektir. Öğrencilerimizin bilet ya da servis için herhangi bir ödeme yapmasına gerek yoktur.)

*Boğaziçi Üniversitesi Kandilli ve Hisarüstü kampüslerinden servis hareket edecektir. 

Kandilli Kampüsü kalkış 08.00 Dönüş: 18.00

Hisarüstü kalkış: 08.45 Dönüş: 18.00

Servis ile gelecek arkadaşlarımız biletlerini kampüslere göre seçmeleri yeterlidir. 

Kontenjan sınırlıdır.

1987’de İstanbul’da doğdu. Lisans Öğrenimine Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde başlayan Yasin Saygılı ilgi alanları doğrultusunda yeni bir başlangıç yaparak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde devam etti. Sanat Tarihi alanındaki uzmanlığının yanısıra Turist Rehberliği alanında da yüksek lisans eğitimi alarak yetkinlik kazandı.  

Hali hazırda önemli bir çok arkeolojik çalışmada eş zamanlı olarak görev alan  Saygılı aynı zamanda Kültür Sanat ve Tarih konulu geziler düzenlemektedir. Gezi yaptığı yerler; tarihi yarımada, Edirne, Bursa ve İznik gibi tarihi dokusu ön plana çıkan kadim şehirlerdir. Gezi tecrübesi ve akademik birikimi ile tarihi yarımada da bize eşlik edecek.

GEZİYE KATIL
Go to Top