Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Tarih, siyaset, ekonomi, teknoloji ve benzeri alanlarda dünyanın ve ülkemizin gündemini meşgul eden konuları uzmanlar eşliğinde konuştuğumuz Hisar Konuşmaları serisi devam ediyor.

Hisar Konuşmalarında bu hafta Yazar Zeki Bulduk ile Türkiye’nin de askeri varlığının bulunduğu Afganistan’ı ele alacağız. 1980’li yıllarda Sovyetler Birliği’nin müdahalesi, ardından iç çatışmalar sonu Taliban’ın yönetime gelmesi, 2001’de ABD işgali ve Merkezi Hükümet ve Taliban arasında devam eden çatışmalarla açlık, sefalet ve ölümün sıradanlaştığı Afganistan, ABD’nin askerlerini ülkeden çekmesi ile yeniden gündemimize girdi. Yıllardır uluslararası arası müdahaleler, iç çatışmalar ve savaşlardan kurtulamayan Afganistan’ı konuşacağımız programımıza davetlisiniz.

1973 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kırşehir’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Mezuniyetinin ardından bir süre Türkçe öğretmenliği yaptı. Marmara FM’de “Rahatsızlar” ve Seyr FM’de “Seni Düşündüğümde Aklıma Neler Gelir” programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. 2013-2014 yıllarında Tahran Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü’nde Türkçe okutman olarak görev yaptı. 2015-2018 yıllarında Mezar-ı Şerif TİKA Koordinatörlüğü, 2019 yılında Kosova-Priştine TİKA Koordinatör Yardımcılığında bulundu. Kitap tanıtım ve eleştiri yazılarıyla başladığı yazın yolculuğunda ilk yazıları Kitap-Haber, Kırklar, Yedi İklim, Hece, Aykırı dergilerinde yayınlandı. Zeki Bulduk evli ve üç çocuk babasıdır.

Eserleri: Kayıplar/Kosova (Roman), Kosova Sokak Savaşları (İnceleme-Araştırma), Göçtü Kervan (Hikaye), Bozkırın Atları Yaman Ölür (Hikaye), Bağdat Düşerken(Roman), Züleyha (Hikaye), Müstesna Deliler Albümü (Biyografi), Tahran Mektupları (Mektup), Ayaküstü Sevişmeler (Roman)

PROGRAMA KATIL
Go to Top