Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Türkiye’nin ve Dünya’nın gündemini konuşacağımız Hisar Konuşmaları serisi başlıyor. Tarih, siyaset, ekonomi, teknoloji ve benzeri alanlarda dünyanın ve ülkemizin gündemini meşgul eden konuları uzmanlar eşliğinde konuşacağız.

Hisar Konuşmalarımızın ilk konuğu, Türkiye Uzmanı Gazeteci ve Araştırma Görevlisi Evangelos Areteos olacak. “Türk Yunan İlişkileri: Ege’nin İki Yakası” başlıklı konuşmasında Evangelos Areteos ile son zamanlarda dünyanın ve ülkemizin gündemini sıklıkla meşgul eden Türkiye – Yunanistan ilişkilerini, Doğu Akdeniz ve Adalar meselesini ve azınlıkları tarihsel süreç bağlamında ele alacağız.

*Program ilgili tüm herkesin katılımına açıktır.

*Katılım için lütfen teyit veriniz.

Uzmanlık alanı Türkiye ve bölgesi olan gazeteci Εvangelos Areteos, 1971 yılında Atina’da doğdu. Fransa’da hukuk ve Belçika’da İslami İlimler okudu. Rum ve Kıbrıs medyasında çalıştı ve 1999-2007 yılları arasında dış muhabir olarak Türkiye’de bulundu. 2013’teki Gezi gösterileri ile 2016’daki başarısız darbe girişimi arasındaki dönemi anlatan ve 2018’de yayınlanan “Gezi Ütopyasından Darbeye” kitabını yazdı. George Angeletopoulos ile birlikte Türkiye’de muhafazakârların toplumsal değişimini konu alan ve 2019’da yayınlanan “Türkiye: Büyük Modernleşme Treni” kitabını yazdı. Yunan Avrupa ve Dış Politika Vakfı’nın (ELIAMEP) Türkiye programında araştırma görevlisi olan Evangelos Areteos Lefkoşa Üniversitesi Diplomatik Akademisi’nde misafir araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.

Teyit Formu
Go to Top