Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Covid-19 pandemisinin bizde oluşturduğu etkileri nelerdir? Bu durumdan sinir sistemimiz, bedenimiz, duygularımız nasıl etkileniyor? Bununla başetmek için kendimizi nasıl regüle edebiliriz? Kaygı ve korkularımız bizim kaynaklarımızı tüketirken bizim kendi kaynaklarımız nelerdir? Kendi iç ve dış kaynaklarımıza nasıl yönelebiliriz? Kendimizi nasıl güvende hissedebiliriz?
Bütün bu sorulara dair Somatik Deneyimleme başetme tekniklerinin anlatılacağı ve birlikte deneyimleneceği seminerimize davetlisiniz.

Programa katılım için lütfen teyit veriniz.

Teyit Formu 

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden 1994 yılında mezun olan Zeynep Tuba Akay evli ve iki kız çocuk annesidir. Mezun olduktan sonra çeşitli özel kurumlarda 15 yıl boyunca psikolog olarak çalışmıştır. Aynı zamanda aile görüşmeleri yapmış ve seminerler vermiştir.

Yüksek Lisansını, Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Klinik Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Tez çalışmasında “EMDR Terapisinin 10 ve 11. sınıfa giden öğrencilerin sınav kaygısı düzeylerine etkisinin araştırılması” başlığında deneysel bir çalışma yapmıştır.

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde bir yıl boyunca stajyer olarak bulunmuştur. Burada visitlere, bireysel ve grup terapilerine gözlemci olarak katılmıştır. Prof. Dr. Hakan Türkçapar’dan BDT eğitimi ve süpervizyonu almıştır.

EMDR eğitiminin 1. ve 2. düzeyini tamamlamış, çeşitli EMDR work shop çalışmalarına katılmıştır. Psikoterapi çalışmalarında emdr terapisini aktif olarak kullanmaya başlamıştır. Buna paralel olarak alanın önde gelen uzmanlarından Psikolog Dr. Serkan Özgün’den bireysel süpervizyon çalışmalarını tamamlamıştır.

Aynı zamanda Prof. Dr. Psikiyatris Hayrettin Kara’dan rüya ile psikoterapi eğitimi almıştır. Somatik deneyimleme 1. düzey eğitimini tamamlamıştır ve somatik deneyimleme eğitimine halen devam etmektedir.

15 Temmuz sonrası darbeden etkilenen gazi eşlerine grup terapi uygulaması yapmıştır RUHSAK Ruh sağlığında uzman kadınlar derneği kurucu başkanı ve yönetim kurulu başkanıdır.

Özgün uygulamalarına başta travma olmak üzere anksiyeti bozuklukları, depresyon, sınav kaygısı gibi farklı problem gruplarında devam etmektedir.

Go to Top