Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

7 Mart 2022 Pazartesi | 20.00 | YouTube

Psikoloji ve PDR alanındaki öğrenci ve mezunların alana dair temel bilgi düzeyini artırmayı hedeflediğimiz ve psikoterapi ekollerini uzman isimlerden dinlediğimiz “Psikoloji Serisi”nde yeni dönem devam ediyor.

Daha önce farklı terapi kuramlarını dinlediğimiz psikoloji serisinde “Şema Terapi” başlıklı konusuyla Psikoterapist, Uzm. Kln. Psikolog Safiye Yinelek konuğumuz olacak.

13 Aralık 2021 – 28 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz dört oturumda psikoloji ve terapi kuramlarını yakından tanımaya çalışacağız. YouTube kanalımız üzerinden online olarak gerçekleştireceğimiz bu seri, Psikoloji ve PDR alanındaki öğrenci ve mezunlar başta olmak üzere alana ilgi duyan herkesin katılımına açıktır.

*Oturumlara katılım için bir kez teyit vermeniz yeterlidir.

*Aralık ayı içerisinde almış olduğunuz biletler geçerlidir. Daha önceki oturumlara katılmışsanız tekrar bilet oluşturmanız gerekmemektedir.

Uzman Klinik Psikolog Safiye Yinelek, lisans eğitimini Avrupa’da dereceli üniversiteler arasında olan Utrecht Üniversitesi Psikoloji bölümünde, yüksek lisansını aynı üniversitede çift dalda Klinik psikoloji ve Sağlık Psikolojisi alanlarında tamamlamıştır.

Hollanda’da psikodiagnostik alanında postmaster eğitimi aldı ve üç dalda uzmanlık eğitimini tamamladı. Öncelikle kısıtlı kadro ile alınan postdoktora derecesindeki Psikoterapi uzmanlık eğitimini (4 yıllık) başarıyla bitirdi. Aynı dönemde Şema Terapisi eğitim programına başlayıp, ISST Uluslararasu Şema Terapi Birliği İleri Düzey Sertifikali Şema Terapisti, Süpervizörü ve Eğitmeni ünvanlarını aldı. Ülkemizdeki kısıtlı Şema terapi süpervizör ve eğitmenlerinden biridir. Aynı zamanda Bilişsel Davranış Terapi eğitimini tamamlayıp, kayıtlı uzmanlığını almıştır. Kronik depresyona yönelik kısa ve etkili terapi tekniklerine ilgisinin artmasıyla Kısa Psikodinamik ve Destekleyici Psikoterapi ve Cognitive Behavioral Analysis Systeem of Psychotherapy terapi programlarını tamamlayıp aktif uygulamaya başlamıştır. 2018’den bu yana Hollanda Psikoanalitik Psikoterapi Derneğinde Psikoanalitik Psikoterapi uzmanlık eğitimini sürdürmektedir.

2008-2017 yıllarında I-psy/Parnassia İnterkültürel psikiyatri ve psikoterapi ruh sağlığı merkezinde çalıştı. Psikodiagnostik ve bireysel terapilerin yanı sıra psiko-eğitim, depresyon, uyku ve psikosomatik problemlerine yönelik grup terapileri uyguladı. 2017-2021 arasında Amsterdam’da Hollanda Psikoanaliz Enstitüsünde kişilik bozukluğu (ve co-morbid rahatsızlıkları) olan yetişkin hastaların teşhis ve tedavisinde psikoterapist ve baş terapist olarak çalıştı. Bununla birlikte ekip ve intervizyon başkanlığı yaptı. Şema terapi ve Kısa Psikodinamik ve Destekleyici Psikoterapinin kronik depresyon ve co-morbid kişilik bozukluğu olan kişilere etkisinin karşılaştırıldığı ve terapi dozunu araştıran bilimsel araştırma ekibinde aktif rol aldı. 2021 Nisan ayından itibaren ülkemizde Medaim Yanık Kliniğinde Uzm. Klinik psikolog-psikoterapist olarak çalışmakta ve yurt dışı çalışmaları yarı zamanlı devam etmektedir.

PROGRAMA KATIL
Go to Top