Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Pandemi’nin İzini Sürmek Atölye’sinin bu oturumunda “Sağlık Sektörü & Kriz Yönetimi”ni konuşacağız.

“Bir Afetle Mücadele Sınavı: Pandemiyi Yönetmek” başlıklı sunumda  AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu’nu dinleyeceğiz. Bu oturumun moderatörlüğünü İbn Haldun Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Erkam Tüzgen gerçekleştirecek. 

Not: Etkinlik bağlantılarına erişebilmek için kayıt yapılması gerekmektedir. Programa daha önce kayıt olanların tekrar başvurmasına gerek yoktur.

BAŞVURU FORMU

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aile Hekimliği, İnsani Sağlık Yardımları, Avrupa Birliği projeleri gibi çeşitli eğitim programlarını başarıyla tamamladı. Sivil toplum kuruluşları bünyesinde çok sayıda insani yardım çalışmalarına katıldı. Dr. Güllüoğlu, Yeryüzü Doktorları Derneği’nde yöneticilik görevlerinde bulundu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Doktora Programı’na devam etmekte olan Dr. Mehmet Güllüoğlu, 2013-2017 yılları arasında Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü görevini üstlendi. Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü görevinde bulunduğu süre zarfında Türk Kızılayı bünyesinde kurulan Göç Hizmetleri Müdürlüğü’nün ve daha birçok projenin hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı. Dr. Mehmet Güllüoğlu halen 2017 yılının Ağustos ayında atandığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Lisans eğitimini 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Aralık 2012 ve Mayıs 2014 tarihleri arasında, Hakkari’de sırasıyla Toplum Sağlığı Merkezi hekimliği, İl Sağlık Müdür Yardımcılığı, İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Hakkari’de bulunduğu dönemde uyguladığı pek çok yenilik dışında, bugün yaygın olarak kullanılan uzaktan aday memurluk eğitimini, Türkiye’de ilk kez hayata geçirdi. 2012-13 kızamık salgını ile mücadelede görev aldı. Sonrasında Beşiktaş ve Üsküdar’da İlçe Sağlık Müdürü olarak görev yaptı. Nisan 2015 – Kasım 2016 döneminde İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcılığı ve İstanbul Organ Nakli Etik Komisyonu Başkanı görevlerini yürüttü. 1 Aralık 2016 tarihinden bu yana İbn Haldun Üniversitesinin kurucu Genel Sekreteri olarak çalışma hayatına devam eden Tüzgen, evli ve iki çocuk babasıdır.

Go to Top