Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

25 Şubat 2022 Cuma | 19.30 | Boğaziçi Üniversitesi NH-01

BURA Psikoloji Masası olarak atölyelerimizle sizlerleyiz. Atölyelerimizde bir halka etrafında toplanıp paylaşımlar yapacak ve birbirimize kulak vereceğiz. Bazen yaşantısal bir deneyimin peşinde olacak bazen ise deneyerek öğreneceğiz.

Yılın ilk atölyesinde Dr. Çiğdem Demir Çelebi ile yaşamın kaçınılmaz gerçeği olan ölüm ve ölüme eşlik etmek üzerine konuşacağız. Ölüm öyle yalın bir gerçektir ki ölümün girmediği tek bir ev bile yoktur. Peki siz ölümle ne zaman tanıştınız? Ona yeterince iyi bakabildiniz mi? Ölüm yaşamınızı nasıl şekillendiriyor? Günlük hayatta bakmaktan ve konuşmaktan imtina ettiğimiz bu soruları birlikte incelemek için sizleri “Ölüm Kafe” paylaşım çemberimize davet ediyoruz.

*Program Boğaziçi Üniversitesi mezunları ve öğrencilerine yöneliktir ve katılım kontenjanla sınırlıdır.

*Program ücreti mezunlar için 60₺ olup üyelerimiz ve öğrenciler için 40₺’dir.

Çiğdem Demir Çelebi, Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü’nden 2009 yılında mezun olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nda okul psikolojik danışmanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2010 yılında Kırklareli Üniversitesi’nde başlayan akademik hayatı Marmara Üniversitesi’nde devam etmiştir. 2012 yılında yaşlılık psikolojik danışmanlığına yönelik çalışmalara başlamıştır. Bu alanda gerçekleştirdiği çalışmalar Ulusal Yaşlılık Konseyi tarafından fark edilmiş, 2018 yılında Ulusal Gerontoloji Ödülleri Kapsamı’nda GeroFuture ödülüne lâyık görülmüştür. Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doktora Programı’ndaki eğitiminin bir kısmını Almanya’da sürdürmüştür. “Başarılı Yaşlanma ve Türkiye için Bir Program Denemesi” başlıklı doktora tezini 2020 yılında tamamlamıştır. Pozitif psikoterapi, sanat terapisi, nefes terapisi, farkındalık terapisi, psikodrama, duygu odaklı çift terapisi, somatik deneyimleme gibi terapötik eğitimler alan Demir-Çelebi, ulusal ve Almanya, Litvanya, Finlandiya, Danimarka gibi ülkelerde gerçekleşen uluslararası projelerde araştırmacı ve uzman olarak yer almıştır. Doğa terapisi başta olmak üzere çeşitli psikolojik danışma uygulamalarında bulunmaya devam eden Demir Çelebi, birçok projede araştırmacı olarak yer almıştır. Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Uygulama ve Araştırma Merkezi başta olmak üzere çeşitli psikolojik danışma kuruluşlarında yüzlerce vaka görmüştür. 2014 senesinden bu yana Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nde uzman olarak proje bazlı çalışmaktadır. Demir-Çelebi şu anda İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev almaktadır.

PROGRAMA KATIL
Go to Top