Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Pandemi’nin İzini Sürmek Atölye’si “Makro Ekonomik Dengeler & Üretim” oturumu ile devam ediyor.

“Covid 19 ve Küresel Ekonomiye Kısa ve Uzun Vadeli Etkileri” başlıklı sunumda alBaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku ve alBaraka Türk Baş Ekonomisti Dr. Ömer Emeç’i dinleyeceğiz.

Yine aynı oturumda OSTİM Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek “Pandemi Gölgesinde Sanayi & Üretim” başlıklı bir sunum gerçekleştirecek.

Not: Etkinlik bağlantılarına erişebilmek için kayıt yapılması gerekmektedir. Programa daha önce kayıt olanların tekrar başvurmasına gerek yoktur.

BAŞVURU FORMU

1990’da Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. London School of Economics ve Marmara Üniversitesi’nde İktisadi Kalkınma üzerine yüksek lisans yaptı. Albaraka Türk’te (2004) Genel Müdür Danışmanı olarak çalışmaya başladı, CIO olarak başladığı Genel Müdür Yardımcılığı, Mali İşler, Bütçe ve Finansal Raporlama ve Kurumsal İletişimden Sorumlu CFO görevlerinde bulundu. Ekim 2016 tarihi itibarıyla Albaraka Türk Genel Müdürü olarak görevine devam eden Utku, İcra Komitesi, Kredi Komitesi, Ücretlendirme Komitesi ve BT Yönetişim Komitesi üyesidir. Borsa İstanbul ve Marmara Üniversitesi Teknopark A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Boğaziçi Üniversitesinden Lisans ve Şehir Üniversitesinden yüksek lisans derecesini aldıktan sonra, İstanbul Üniversitesi İslam İktisadı ve Finansı Anabilim Dalında doktorasını tamamlamak üzere çalışmalarını sürdürmektedir. 2014 Mayıs’tan beri Albaraka Türk’te çalışan Ömer Emeç, ilk iki yılı Stratejist, sonrasında ise halen Baş Ekonomist olarak görev yapmaktadır. Özellikle yeni dijital dünyanın oluşturacağı ekonomi üzerine çalışmalar sürdüren Emeç’in, araştırma, geliştirme, strateji, kurumsal performans yönetimi, uluslararası işbirlikleri alanlarında deneyimi ve uzmanlıkları söz konusudur.

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Yülek, Boston, Yale ve Bilkent üniversitelerinde işletme ve iktisat yüksek lisansları ve yine Bilkent Üniversitesi’nde doktorasını yaptı. 2019’da Ostim Teknik Üniversitesine rektör olarak atanan Yülek, Devlet Planlama Teşkilatı’nda uzman ve koordinasyon başkanlığı, Washington’da Dünya Bankası için danışmanlık, Etibank’ta Pazarlama ve Satış Dairesi Başkanlığı, Islamic Development Bank’ta iktisatçı ve proje uzmanı, Islamic Corporation for the Development of Private Sector bünyesinde Asya Endüstriyel Yatırımlar Operasyonları Grup Başkanı görevlerinde bulundu. THK Ünivesitesi’nde İşletme Fakültesi Dekanlığı ve rektör yardımcılığının yanı sıra TÜBİTAK Bilim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

Go to Top