Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.


Geçtiğimiz Kasım ayında Donald Trump’ın ABD başkanlığına seçilmesi ve sonrasında Obama’dan koltuğu devralması önemli değişikliklerin işareti olarak görülüyordu. Yoğun tartışmaların ve sokak olaylarının gölgesinde göreve başlayan Trump ve kabinesinin geliştireceği politikalar ciddi bir merak konusuydu. Söz konusu ABD olunca, yeni ekipten beklentiler sadece yerel ölçekle sınırlı kalmamakta, hatta küresel boyutu daha ağır basmakta. Dünya siyasetindeki son gelişmeler ve ABD’nin kendine biçtiği yeni roller göz önüne alındığında ise ABD dış politikasının ciddi bir bakış açısıyla incelenmesi çok daha önemli hale gelmekte.

“Küresel Siyasette Değişim ve ABD Dış Politikası” başlıklı konuşmasıyla Yusuf Özhan (MIS 2010) yukarıda bahsedilen konulara dair kıymetli analizlerini bizlere aktaracak. Hali hazırda ESMEDYA Dijital Grup Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışan Yusuf Özhan, bu konuyla ilgili sunumlarını 27 Nisan Perşembe günü saat 19.00’ da Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüs NH301 salonunda yapacak. Kuzey Kore’den Suriye’ye, Rusya’dan Latin Amerika’ya varan geniş bir perspektiften küresel siyaset ve ABD dış politikasının işleneceği programımıza tüm öğrenci ve mezun arkadaşlarımızı bekliyoruz.

Üniversite dışından katılım için teyit gerekmektedir.

Tarih: 27.04.2017 Perşembe

Yer: NH 301-Kuzey Kampüs

Saat: 19:00


1986 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimi İstanbul’da, lise öğrenimini ise Bahreyn’de tamamladı. 2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Georgetown Üniversitesi’nde “İletişim, Kültür ve Teknoloji” alanında yüksek lisans yaptı. 2010-2012 yılları arasında yeni medya araçlarının siyasal iletişimdeki rolü üzerine yüksek lisans düzeyinde araştırmalar gerçekleştirdi. ABD’de bulunduğu süre içinde, Türk-Amerikan ilişkileri, Basra Körfezi ve Suriye İç Savaşı hakkında araştırma asistanlığı yaptı. Kaleme aldığı yorum ve analizler çeşitli mecralarda yer buldu. 2012-2014 arasında Star Gazetesi’nde dış politika editörlüğü yapan Özhan, 2014-2016 yılları arasında TRT World Online Direktörlüğü görevini üstlendi. Hali hazırda ESMEDYA Digital Grup Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışan Özhan, Marmara Üniversitesi’nde yeni medya araçlarının çatışma ve kriz haberciliğinde kullanımı üzerine doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Go to Top