Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Tarih, siyaset, ekonomi, teknoloji ve benzeri alanlarda dünyanın ve ülkemizin gündemini meşgul eden konuları uzmanlar eşliğinde konuştuğumuz Hisar Konuşmaları serisi devam ediyor.

Bu hafta Fettah Efendi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sevba Abdula ile Kuzey Makedonya’yı ele alacağız. 1991’de Yugoslavya’dan Makedonya olarak bağımsızlığını kazandıktan sonra komşularıyla çeşitli sorunlar yaşayan ve uluslararası arenada isminden dolayı çeşitli engellere takılan bu genç ülke, 2018’de ismini Kuzey Makedonya olarak değiştirerek çözüm buldu. AB ve NATO üyelikleri ile uluslararası arenada etkinliğini artırmak isteyen Kuzey Makedonya’nın yakın tarihini, mevcut politik durumunu ve geleceğini konuşacağız.

1984 yılında Üsküp’te doğdu. 2008 yılında lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İktisat bölümünde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında Din ve Milliyetçilik: Sırp Ortodoks Klisesi ve Sırp Milliyetçiliği Örneği başlığı ile yüksek lisansı eğitimini tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler bölümünde doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve kız çocuğu babasıdır. 1984 yılında Üsküp’te doğdu. 2008 yılında lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İktisat bölümünde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında Din ve Milliyetçilik: Sırp Ortodoks Klisesi ve Sırp Milliyetçiliği Örneği başlığı ile yüksek lisansı eğitimini tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler bölümünde doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

PROGRAMA KATIL
Go to Top