Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Tecrübeli Yöneticilerle Akademi, Özel Sektör ve Kamu Arasındaki Farkları Konuşuyoruz.

Meslek seçimi, bir kimsenin hayatındaki en önemli kararların başında geliyor. Bir gencin veya üniversite öğrencisinin çalışacağı işle alakalı doğru bir şekilde karar vermesi ise çalışma dünyası ve insan nitelikleri hakkında sahip olunan yanlış yargılardan dolayı oldukça zorlaşıyor. Öğrencilerin mezuniyet aşamasında karşı karşıya kaldığı bu problem çözülemeyince, birçok insan aslında istemediği işlerde çalışmaya başlıyor.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan bir çalışmaya göre Türkiye’de bir insanın hayatında çalıştığı saatlerin toplamı ortalama olarak 10.3 yıl. Bununla beraber yine Türkiye’de 11 bin 350 kişi arasında yapılan ankete göre katılımcıların yüzde 72’si işini değiştirmeyi düşünürken, sadece yüzde 16’sı işinden memnun olduğunu ifade edebiliyor.

Üniversite hayatı boyunca öğrencilerin kafasını en çok kurcalayan konulardan birisi olan meslek seçimiyle alakalı konuşmak ve gençlere yol göstermek üzere tecrübeli yöneticiler öğrencilerle bir araya geliyor. Özel sektör, akademi ve kamudaki çalışma koşullarının, farklarının, olumlu ve olumsuz yönlerinin masaya yatırılacağı konferansta Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Hayri Tongarlak moderatörlüğünde aşağıdaki isimler tecrübelerini aktarmak üzere konuşmacı olarak yer alacak:

Kamu – Özel Sektör için; TPİC Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu,
Kamu – Akademi için; Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Ahmet Faruk Aysan,
Özel Sektör – Akademi için; İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Murat Yalçıntaş

Siz de çalışma dünyasını daha iyi tanımak ve meslek seçimiyile alakalı daha sağlıklı bir karar almak istiyorsanız konferansımıza davetlisiniz!

Katılım için teyit formunu doldurunuz.


Tarih: 15 Şubat 2018 – Perşembe

Saat: 18.00

Yer: Albert Long Hall Büyük Toplantı Salonu – Güney Kampüs


KONUŞMACILAR

Ahmet Faruk Aysan 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu ve University of Maryland College Park’ta 2001 yılında yüksek lisansını, 2005 yılında doktorasını tamamladı. 2008 yılında doçent oldu. Dünya Bankası, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Oxford Analytica’nın da aralarında bulunduğu kurumlara danışmanlık yapan Aysan, 2005-2011 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü tam zamanlı Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. A. F. Aysan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Meclis Üyeliği ve Para Politikası Üyeliği, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve Ekonometri Merkezinde Başkan Yardımcılığı, G-20 Finansal Güvenlik Uzmanları Grubu Üyeliği, TÜBİTAK Sosyal ve Beşeri Bilimler Destek Grubu Danışma Kurulu Üyeliği ve Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programında ekonomi alanında Ülke Uzmanlığı görevlerini yürütmüştür. Ahmet Faruk Aysan İstanbul Şehir Üniversite’sinde iktisat profesörü olarak çalışmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan Ahmet Türkoğlu, iş hayatına aynı yıl Office 1 Superstore’da Mağaza Müdürü olarak başlamıştır. 1999-2003 yılları arasında Casio Ofis Ürünleri Satış Müdürü; 2003-2009 yılları arasında Çalık Holding’de Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapmıştır. 2010 yılında TP Petrol Dağıtım A.Ş.’ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Türkoğlu, 2013-2015 yılları arasında OPET, Regnum Hotels, gibi şirketlerin bulunduğu Öztürk Şirketler Grubu’nda CEO olarak görev yapmıştır. Ahmet Türkoğlu, 2016 yılı başından bugüne kadar Turkish Energy Company (TEC) Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Şubat 2017 itibariyle de TPIC Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır.

1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nü, 1990 yılında Boston & Vrije Üniversiteleri Ortak İşletme Yüksek Lisans Programı’nı ve 2007 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü Doktora programını tamamlayan Murat Yalçıntaş, uzun yıllardır içinde bulunduğu iş ve siyaset dünyasının önemli isimlerinden birisi olarak kabul ediliyor. İstanbul Ticaret Odası eski Başkanı Yalçıntaş bu görevinin dışında iş yaşamı boyunca birçok kurum ve kuruluşta yönetim kurulu üyeliği, genel müdürlük gibi çeşitli görevlerde bulundu. Yalçıntaş halen İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesinde doktora ve master seviyesinde dersler vermektedir. Daha önce AK Parti Kurucular Kurulu Üyeliği, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği, İslam Kalkınma Bankası Proje Sorumlusu olarak görev yapan Yalçıntaş aynı zamanda , Belçika/Kral II. Leopold Yüksek Liyakat Madalyası, Fransa Légion d’Honneur Nişanı, İtalya Devlet Nişanı / Commendatore gibi birçok ödüle de layık görüldü.

Go to Top