Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Enerji Perspektifi: Gelecek ve Fırsatlar programı devam ediyor. EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu ve Bilkent Üniversitesi Enerji Politikaları Araştırma Merkezi’nden Doç. Dr. Sohbet Karbuz ile küresel ve bölgesel enerji ticareti ve bileşenlerinin masaya yatırılacağı “Doğalgaz Keşifleri ve Enerji Piyasaları” oturumumuz 25 Nisan Pazar günü 14.00’te gerçekleşecektir.

*Önceki oturumlardan en az bir tanesine katılım sağlamışsanız tekrar kayıt olmanız gerekmemektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1996’da mezun oldu. İş hayatında özellikle sözleşme yönetimi, satın alma, ürün yönetimi, satış, pazarlama, markalama, konumlandırma, stratejik planlama ve girişimcilik alanlarında deneyime sahip olan ve enerji sektöründe üst düzey yöneticilik yapan Ahmet Türkoğlu, 2016’da Turkish Energy Company (TEC) Genel Müdürlüğü ve 2017’de TPIC Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Türkoğlu, 2018’den bu yana Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ) Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Bilkent Üniversitesi Enerji Politikaları Araştırma Merkezi’nde kıdemli araştırmacı olarak çalışmaktadır. Türkiye, Almanya, Avusturya ve İtalya’da çeşitli kurumlarda araştırmacı ve yönetici olarak çalışmıştır. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini İTÜ Endüstri Mühendisliği, Doktorasını Avusturya’da Viyana Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri bölümünde yapan Karbuz, Viyana’da bulunan İleri Araştırmalar Enstitüsü’nde de Ekonomi eğitimi yapmıştır. Temel ilgi alanları petrol ve gaz piyasaları, enerji güvenliği ve jeopolitiği, enerji modelleri olan Karbuz’un çoğu yurt dışında yayınlanmış birçok kitabı ve bilimsel yayını bulunmaktadır.

Başvuru Formu
Go to Top