Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.


Girişimcilik ile ilgili farklı konularda yapacağımız BuraTalks organizasyonlarının ilkinde kurucu yönetim kurulu üyelerimizden Mehmet Altunkılıç ile Girişimcilik ve Ortaklık üzerine konuşmak için bir araya geliyoruz. 9 Mayıs Salı günü Boğaziçi Üniversitesi Hisar Kampüs Ağaç Ev’de bahsi geçen konu çerçevesinde sunumunu yapacak olan Mehmet Altunkılıç, ticaretin altın kurallarına da değinip katılımcıların sorularını cevaplayacak. Programa tüm mezun ve öğrenci arkadaşlarımızı bekliyoruz.

Tarih: 09.05.2017 Salı

Yer: Ağaç Ev – Hisar Kampüs

Saat: 19:00

Üniversite dışından katılım için teyit gerekmektedir.


İş hayatına henüz üniversite öğrencisiyken Tahtakale Yapkim AŞ’de başlayan Altunkılıç Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden 1994 yılında mezun olduktan sonra da bu şirkette çalışmaya devam etti. Yapkim AŞ’ye davet ettiği arkadaşlarıyla plastik alanında Boğaziçi mezunu bir camia oluşumunun adımlarını atan Altunkılıç burada 5 yıl boyunca önce muhasebe müdürü sonrasında da satış müdürü olarak çalıştı. Yapkim’den sonra çalışmaya başladığı Continental Industries Group’ta 2 yıl satış müdürlüğü yaptıktan sonra şirketin Türkiye ülke müdürlüğüne yükseldi ve burada 9 yıl daha çalıştı.
2009 yılında orta ölçekli bir dağıtım firması olan Plasmar A.Ş. ye ortak olarak katılan Altunkılıç şirketin hızlı bir yükselişe geçmesini sağladı. 2014 yılında Toyota Tsusho Corporation ile ortaklık anlaşması yapan Plasmar son 5 yıldır sektöründe liderliği korumakta ve 2016 yılı itibariyle Türkiye Fortune 500 listesinde 200. sırada yer almaktadır.
Mehmet Altunkılıç halen Plasmar A.Ş’nin yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Go to Top