Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

BURA olarak tarihi ve kültürel dokusuyla dillere destan olmuş güzel şehrimiz İstanbul’un kadim mekanlarını seyre çıkıyoruz. Seri halinde devam edecek olan İstanbul Gezileri bizlere üniversite hayatımızı, öğrencilik yıllarımızı geçirdiğimiz bu büyük şehri daha iyi tanıma ve anlama fırsatı sağlayacak.

Gezilerimiz bu hafta sonu Süleymaniye Camii Külliyesi’ne yapacağımız ziyaretle devam ediyor. Mimar Sinan’ın türbesini de ziyaret edeceğimiz gezimizde bizlere anlatımıyla, Süleymaniye Camiisi ile ilgili aynı zamanda bir kitabı da olan İbrahim Zeyd Gerçik eşlik edecek.

İbrahim Zeyd Gerçik, “Bir Yönetim Modeli: Süleymaniye” isimli eserinde Süleymaniye Külliyesi’ni, kurumsallaşma, değişim, kriz yönetimi, liderlik ve yönetim psikolojisi, terfi ve ast-üst ilişkileri ve mekân düzenlemesinin kurum işleyişine etkisi çerçevesinde yorumluyor. Anlatımıyla tarih ve sanat konularındaki farkındalığı arttırmayı hedefleyen Gerçik bizlere bu iki kavram arasındaki ilişkinin önemini izah edecek.

Sabah 11.00’da başlayacak gezimizin ardından tarihi Süleymaniye kuru fasulyecilerinde katılımcılarımıza yemek ikramımız olacaktır. Gezimiz hanımlara yönelik olup öğrenci arkadaşlarımız için ücretsizdir.
* Katılım için teyit formunun doldurulması gereklidir.
** Programa dair detaylar teyit formlarındaki iletişim adresleri üzerinden daha sonra paylaşılacaktır.

Tarih: 4 Mart 2017- Cumartesi

Saat: 11.00

İletişim

[email protected]
0505 716 0303

İbrahim Zeyd Gerçik kimdir?

1970 Çanakkale doğumlu. İstanbullu.İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1992 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, Davranış Bilimleri Bilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı.Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi’nde Sosyoloji Okutmanı (1993-1995); Kırıkkale Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi Okutmanı (1995-1998) olarak görev aldı.Eğitim, Halkla İlişkiler, Araştırma Planlama alanlarında yönetici olarak çalıştı (1998-2003).Özel bir eğitim ve danışmanlık firmasında “İnsan Kaynakları Uzmanlığı” programını tamamladı.

2003 yılından beri yönetim ve yönetim psikolojisi alanlarında şirketlere yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Halen İstanbul Şehir Üniversitesi, Yaşam Boyu Öğrenim Merkezi bünyesinde, Yönetim Psikolojisi Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

İstanbul Su Gibi (2003), Bir Yönetim Modeli Mimar Sinan- İnsan Kaynakları ve Proje Yönetimi (2009); Bir Yönetim Modeli: Süleymaniye- Yönetim, Psikoloji ve Kurum Kültürü (2009); Yöneticiler İçin Gerçek Kriz Öyküleri- Kriz Yönetimi ve Kurum Kültürü (2009); Dikta Değil İkna- İletişim Psikolojisi (2014) ve Kadın, Erkek, Eş, Çocuk- İlişki Yönetimi (2014) yazarın yayınlanmış diğer eserleridir.

Go to Top