Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Dijital Dönüşümün Liderleri programımızın “Beyaz Yakalı Robotlar (RPA) ve Yapay Zeka” başlıklı 4. oturumunda (23 Ocak Cumartesi 12.00) konuklarımız Hakan Kendirci (Turkcell Global Bilgi Bilgi Teknolojileri Direktörü), Murat Dayanıklı (Robusta Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü) ve Burak Duman (Renova RPA Çözümleri Direktörü) ile RPA ekseninde yerli girişimcilik modellerini konuşacağız.

Yapay Zekânın hayatımıza girmesiyle birlikte “Beyaz Yakalı Robotlar” da RPA ile iş hayatında yer almaya ve en önemli oyunculardan bir tanesi olmaya başladı. Yerli girişimciler bu alanda ciddi yatırımlar yapmaya ve bir pazar oluşturmaya başladılar. Bizde bu oturumda hem RPA ekseninde girişimcilik modellerini ele alacağız hem de RPA nedir, iş süreçlerinde nasıl yer alır, çalışanların performansına nasıl etkiler, istihdamı nasıl etkiler, verimlilik ve kaliteye katkısı nedir ve şu an hangi sektörlerde kullanılmaya başladı sorularına yanıt arayacağız.

Kendirci,1995 yılında Ankara  Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olmuştur.

1996-2017 yılları arasında çeşitli Finans kurumlarında çalışmıştır. Finans kurumlarında Kredi Kartları, Bilgi Teknolojilerinin Proje Yönetimi, Uygulama Geliştirme, Planlama Bölümleri, İş Geliştirme ve Yatırım Yönetimleri konularında çeşitli pozisyonlarda görev almıştır.

BKM İş Geliştirme Komitesi Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

2017 yılında Telekomünikasyon sektörüne geçerek Bilgi Teknolojileri alanında çalışmaya devam etmektedir.

Halen Turkcell Global Bilgi Bilgi Teknolojileri Direktörü pozisyonunu yürütmektedir.

Dayanıklı, 1994 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve sonrasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA eğitimi almıştır.

Murat Dayanıklı iş uygulamaları alanında danışmanlık ve yöneticilik gibi rollerde 20 yılı aşkın tecrübeye sahiptir.

Nortel Networks / Netaş, İnnova, Canon, NetApp gibi firmalar başta olmak üzere yurtiçinde, İngiltere, Hollanda gibi ülkelerde ERP ve iş zekası alanındaki önemli projelere imza atmıştır.

2017 yılında faaliyetlerine başlayan ve Robotik Süreç Otomasyonu alanında önemli bir oyuncu haline gelen Robusta’nın kurucu ortağı ve Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Duman, 2018 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Okul süresince İTÜ Çekirdek, Infoloji, Turkcell ve Yıldız Holding gibi kurumlarda yarı zamanlı çalıştı.

2018-2019 yılları arasında Yıldız Holding’de İş Geliştirme Uzmanı olarak çalıştı.

2020 yılında Ak Sigorta’da çalıştı.

2020 Eylül ayından beri de Renova RPA şirketinde RPA Çözümleri Direktörü olarak çalışıyor.

Başvuru Formu
Go to Top