Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Türkiye’nin ve Dünya’nın gündemini konuştuğumuz Hisar Konuşmaları serisi devam ediyor. Tarih, siyaset, ekonomi, teknoloji ve benzeri alanlarda dünyanın ve ülkemizin gündemini meşgul eden konuları uzmanlar eşliğinde tartışıyoruz.

Hisar Konuşmaları serisinde bu hafta son Dağlık Karabağ Savaşı özelinde Azerbaycan’ı konuşacağız. Emekli Tuğgeneral Osman Gazi Kandemir ile Azerbaycan ve Ermenistan’ı savaşa iten tarihsel süreci, Dağlık Karabağ Savaşı’nın sebeplerini ve sonuçlarını ele alacağız.

*Program ilgili tüm herkesin katılımına açıktır.

*Katılım için lütfen teyit veriniz.

1961 yılında Sivas’ta doğdu. İlk ve orta eğitimini Sivas’ta tamamladı. 1978 yılında girdiği Kara Harp Okulu’ndan 1982 yılında teğmen rütbesiyle mezun oldu. Meslek hayatı boyunca sırasıyla Sınıf Okulu, TODAİE Kamu Yönetimi, Kara Harp Akademisi, Lisan Okulu, Silahlı Kuvvetler Akademisi, Almanya NATO Okulu Psikolojik Harekât Eğitimi, İngiltere Cranfield Üniversitesi Harekât Analiz eğitimi aldı. Büyük bir kısmı Kurmay Subay olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin her seviyesindeki komutanlık ve karargâh görevleri yaptı. İtalya’da bulunan NATO Karargâhında üç yıl şube müdürlüğü görevi icra etti. 2011 yılında general rütbesiyle emekli oldu. Milli Savunma Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Kandemir emekli olduktan sonra Karanfil, Gelincik ve Yüzyıllık Hikaye adında üç roman yazdı.

Teyit Formu
Go to Top