Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Akademi Sohbetleri serisi devam ediyor!

Kadın akademisyenlerimiz akademik dünyadaki tecrübelerini, akademik kariyer yolunda ilerleyen üyelerimizle ve öğrencilerle samimi bir sohbet ortamında paylaşma imkanı buluyor.

Serinin beşincisinde Dr. Hatice Ekici ile özellikle genç akademisyenlerin önemli meselelerinden olan kadro bulma sorununu konuşacağız. Ekici, doktora çalışmaları sırasında ve sonrasında akademik pozisyon ararken hem genç hem de kadın bir akademisyen olarak karşılaştığı tepkiler üzerinden yorumlar ve tavsiyelerde bulunacak.

*Programımız sadece Boğaziçi Üniversitesi mensubu kadınlara yöneliktir.

*Katılım için lütfen teyit veriniz.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde 2011 yılında tamamladı. Daha sonra Sabancı Üniversitesi Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü yüksek lisans programını 2014 yılında, İstanbul Üniversitesi Sosyal Psikoloji bölümünde doktora eğitimini 2019 yılında tamamladı. Doktora tezinde politik şiddetin ahlaki gelişim üzerindeki etkisine odaklanarak ve Türk ve Suriyeli ergenlerin ahlaki temellerini karşılaştırdı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen toplumsal uyum, spor, turizm ve gönüllülük kapsamdaki çeşitli projelere danışmanlık yapmaya devam etmektedir. Kimlik, gruplararası ilişkiler, ahlak, değerler, gönüllülük ve çatışma çözümü gibi konularla ilgilenmektedir. Halen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim üyesidir. Çeşitli uluslararası makaleleri, kitap bölümleri ve sempozyum sunumları bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

TEYİT FORMU
Go to Top