Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Açık Kaynak Bilgi Toplama ve Web Güvenlik Tehditleri  – Mahir Yüksel

İnternet kullanımım sırasında ne kadar güvendeyim? Bilgilerim ne derecede korunuyor? Başkaları tarafından sürekli takip ediliyor olabilir miyim?

İletişim teknolojisinin hız kesmeden gelişmeye devam ettiği günümüzde bilgilere erişmek kadar bilgilerin güvenilirliği de önemli bir gündem oluşturmakta. İnsanın temel ihtiyaçlarından biri olan güvenlik, doğal ve beşeri alanların yanı sıra artık dijital sahada da gerekliliğini gösteriyor. Verilerin korunmasını mümkün kılan “Siber Güvenlik” denilince öne çıkan OSINT (Open Source Intelligence) “herkesin erişimine açık kaynaklar üzerinden yapılan araştırmalar sonucu hedef hakkında bilgiler elde edilmesi” olarak tanımlanıyor.

Açık Kaynak Bilgi Toplama konusunu ve internetteki mevcut güvenlik tehditlerini güvenlik uzmanı Mahir Yüksel ile konuşuyoruz.

BURA IT komisyonunun organize ettiği etkinlikte, Güney Kampüs’te yapılacak kahvaltının ardından yapılacak sunum İbrahim Bodur Konferans Salonu’nda gerçekleşecektir.

Katılım için lütfen teyit formunu doldurunuz..


Tarih: 22 Ekim 2017 Cuma
Kahvaltı: 09:30 – Teras Kantin | Güney Kampüs
Sunum: 10:30 – İbrahim Bodur Konferans Salonu | Güney Kampüs
İletişim: [email protected] | 0532 505 7384

Anadolu Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Şehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgi Güvenliği Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yapan Mahir Yüksel, meslek hayatına özel sektörde yazılım uzmanı olarak başlamıştır. Daha sonra kamu kurumlarında güvenlik analisti ve bilgi güvenliği uzmanı olarak çeşitli kadro ve görevlerde bulunan Yüksel, siber güvenlik ve siber tehdit istihbaratı üzerine çalışmalar yürütmekte olup açık kaynak kodlu projelerin kamu kurumlarında uygulanabilirliğinin artması için eğitim vermekte ve gönüllü topluluklarda yer almakta ve kritik altyapılarda bilgi güvenliği üzerine çalışmalarına devam etmektedir.

Go to Top