Yol Arkadaşım: Evlilik ve Eş İlişkileri Eğitim Programı’nın ikinci modülü 1-7 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu eğitim programında, evlilik öncesi ve evlilik sonrası süreçlerde çiftlere rehberlik etmeyi ve bireyleri bu kıymetli yolculuğa bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak hazırlamayı amaçlıyoruz.

1 Ekim 2021 Cuma günü saat 21.00’da Cinsel Mizaç ve İslamda Cinsellik başlıklı konusu ile Uzm. Dr. Gülnar Mahmud, 7 Ekim 2021 Perşembe günü ise Ruh-Beden-Zihin Bütünlüğünde Kadın Fizyolojisi başlığı ile Op. Dr. Ayşe Duman konuklarımız olacaklar.

Program evli, nişanlı veya evlenmeyi düşünen herkesin katılımına açıktır.

*Bu program kadınlara yöneliktir ve online olarak gerçekleşecektir.

*Katılım ücreti 40₺ olup, üyelerimiz için 25₺’dir.

*Ücretler iki oturumu da kapsamaktadır.

2007 yılında Sibirya Devlet Tıp Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 2009 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlığını almıştır. Doğum uzmanı-jinekolog, doğum öncesi teşhis uzmanı (perinatoloji uzmanı), mamolog ve cinsel ilişki terapisti olarak kariyerine devam etmektedir.

Tıp alanının yanı sıra İslami alanlarda da kendini geliştirerek helal çerçevede cinsellik eğitimleri vermektedir.

17 yıllık tecrübesi ile Sağlık Yaşam ve Eğitim Merkezi’ni kurmuştur. 5 yıldan fazla süredir de online olarak sağlık ve cinsellik konusunda kadınları eğitmek ve bilinçlendirmek için çabalamaktadır.

Türkiye’de cinsel mizaç konusuna değinen ve bu konuda insanları bilinçlendiren ilk doktordur.

31 Ocak 1966 tarihinde, İstanbul Süleymaniye’de dünyaya geldi. 1984 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimine başlayan Duman, eğitiminin 2. yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne nakil yaptırdı ve 1990 yılında mezun oldu.

1990-1996 yılları arasında Süleymaniye Doğumevi’nde uzmanlık eğitimini aldı. Aynı hastanede baş asistanlık görevinde bulundu. Daha sonra, çeşitli hastanelerde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak görev yaptı. 1997 yılında kendi muayenehanesini açarak hasta kabulüne başladı. Üyesi olduğu Yeryüzü Doktorları başta olmak üzere çeşitli STK’ların “insani yardım” projeleri kapsamında Afrikalı kadınların sağlık çalışmalarında aktif görevler aldı. Bunun yanında; çeşitli kadın kuruluşları ve yerel yönetimlerin düzenlediği seminerlere iştirak ederek “doğum” üzerine eğitimler verdi.

Son yıllarda “Kadın Sağlığına Holistik Yaklaşım” farkındalığı ile kadınlara verdiği hizmet alanını genişleten Duman, “Dikey Doğum Koltuğu” projesini geliştirerek, gerek yurt içinden gerekse yurt dışından bir çok ödüle layık görüldü.

2017 yılında 30 yıllık bilgi birikimi ile harmanladığı kadın mahremiyetine saygılı, doğum süreci ve sonrasında anne adaylarının hem rahat etmesini sağlayacak hem de mahremiyet ihlalini engelleyecek patentli ‘Hubla Design Doğum Elbisesi’ni tasarladı.

Aktif olarak kullandığı sosyal mecralarda kadın hastalıkları, hipnotik hikayeler, ruh zihin beden bütünlüğünde kadınlık ile ilgili bilgilendirici içerikler üreterek kadınlara her alanda ulaşmayı hedeflemiştir.

Ruh-beden-zihin bütünlüğünde Kadınlığın Keşfi ve Kolay Doğum isimli iki kitabı yayımlanan Op. Dr. Ayşe Duman; EFT, hipnoz, imajinasyon ve dua gibi zihinsel iyileşme tekniklerini kadın sağlığı, doğum, kadın cinsel işlev bozukluklarında etkin ve güvenli bir şekilde kullanmaya özen göstermektedir.

Dr. Duman hâlen İstanbul Üsküdar’daki muayenehanesinde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak faaliyetlerine bütüncül tıp yaklaşımıyla devam etmektedir.

PROGRAMA KATIL