BURA Derneği Boğaziçi Üniversitesi mezun ve mezun adaylarına kariyer danışmanlığı vermeye devam ediyor.

25 Nisan’da başlayan “What is Next?” Online Mülakat Simülasyonu programımız 9 İnsan Kaynakları Uzmanı ve 42 adayın katılımıyla tamamlandı. HR Peak katkılarıyla gerçekleşen programda mezun ve mezun adaylarının işe alım süreçlerini deneyimlemesi amacıyla adayları bir takım süreçlere dahil ettik. Bu çalışmanın sonunda adaylar yapacakları iş başvuruları sonrasında işe alım süreçleri hakkında tam anlamıyla bir deneyim kazanmış oldular.

İlk olarak başvuruların ardından HR Peak’in PIT Kişilik Envanter testini gerçekleştiren adaylarımız, ardından İK Uzmanlarımızın değerlendirmesi amacıyla CV’lerini paylaştılar. Yine HR Peak sisteminde yer alan belli soruları video kaydıyla cevaplayan adaylarımız, İK uzmanlarımızla canlı online mülakat gerçekleştirdi. Tüm bu süreçlerin ardından uzmanlarımız, adayların eksikliklerini ve yanlışlarını nasıl tamamlamaları noktasında adaylara geri bildirimlerde bulundu. Son olarak Albaraka İK Müdürü Kenan Sarıoğlu’nun konuk olduğu Motivasyon Semineri’nde adaylarımızla hoş bir sohbet gerçekleştirildi.

“Merhaba, Yapmış olduğunuz çalışmadan ne kadar memnun kaldığımı ifade etmek için atıyorum size bu maili. Girdiğim tüm aşamaları detaylıca değerlendiren İK uzmanlarına ve aracı olan derneğinize çok teşekkür ederim. Bana çok şey kattı bu çalışma, fark etmedim birçok menfi ya da müsbet şeyi fark etmemi sağladı. Teşekkür ederim.”

Program sonunda adaylardan birçok olumlu dönüş alındı. Tüm adaylara iş yaşamlarında başarılar diliyoruz.

Paylaş!