Seçilmiş İskeçe Müftüsü Ahmet Mete Hocamızın bu sabah saatlerinde vefat ettiğini teessürle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Hocamıza Allah’tan rahmet sevenlerine ve başta Batı Trakya Türkleri olmak üzere bütün İslam Alemine baş sağlığı diliyoruz.
2007 tarihinden beri seçilmiş İskeçe müftülüğünü yapan Ahmet Mete Hoca Batı Trakya Türklerinin hak mücadelesinde çok önemli bir yere sahipti. 2000-2007 arasında imamlık yapan, seçildiği 2007 yılından beri Batı Trakya Türk Azınlığı İskeçe Müftüğünü yürüten Mete bütün vazife hayatı boyunca Batı Trakya’nın hak mücadelesinde en ön saflarda yer alan bir lider oldu.
BURA’nın Batı Trakya ile gönül bağlarını güçlendirmek amacıyla yaptığı çalışmalara da büyük katkıları olan ve başta Batı Trakya İftarları olmak üzere başka birçok faaliyeti teşrifleriyle onurlandıran merhum Ahmet Mete son olarak 2021 Mayıs ayında Online olarak düzenlenen Batı Trakya Buluşmasına Milletvekili Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Deli Hüseyin ile birlikte katılarak bir konuşma yapmıştı.