Uzman Pedagog Mehmet Teber’in konuşmacı olarak katıldığı Psikoloji Serisi seminer dizisinin ikinci programı ‘’Oyun Terapisi ve Oyunla İyileşme ’’ Kuzey Kampüs’te gerçekleştirildi.

Programda,  oyun terapisi ve oyunla iyileşmenin öneminden bahseden Teber, katılımcı anneler için anekdotlar paylaşırken, öğrenciler için de oyun terapisinin dünyada yer alan ekolleri ve Türkiye’deki gelişimi üzerine bilgi aktarımında bulundu.

“Ebeveyn bıktım artık senden dediğinde çocuk bunu ciddiye alıyor annem beni istemiyor diyor ve bu gerilimi oyunla atıyor. Oyun çocuk için bir iyileşme sürecidir.” diyen Teber çocuklar için oyun alanlarının arttırılması gerekliliğinin altını çizdi.

Çocuklarla sağlıklı iletişimde oyunun önemini vurgulayan Teber “Oyun terapisi çocuğun hikayesini oyunundan anlama sanatıdır. Çocuk direkt mesajlar vermez, size anlatmaz. Olumsuz durumları farklı şekilde yansıtır. Oyun terapisi sırasında bu mesajları alabiliriz.” dedi.

Oyun terapisinin iyileşmedeki rolünün incelendiği programda soru/cevap bölümünde Teber, öğrencilerin sorularını cevapladı.

Öğrenci ve annelerin yoğun ilgisi ile gerçekleşen program kapanışında hediye takdim edilen Uzman Pedagog Mehmet Teber düzenlenen etkinlik için BURA’ya, katılımları için de öğrencilere teşekkürlerini ifade etti.

Paylaş!