Boğaziçi Üniversitesi Proficiency sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik düzenlediğimiz Proficiency Destek Programı tamamlandı. Bir ay süren programımıza 6 hoca destek verirken, 70’den fazla öğrenci katılım sağladı. Farklı sınıflara ayrılan öğrenciler, Google Classroom üzerinden verilen Writing ödevleri ve bu ödevlere verilen geri bildirimler sayesinde sınav öncesi essay yazma konusunda kendilerini geliştirme imkanı buldular. Hafta içi Zoom üzerinden gerçekleşen canlı online derslerde ise aynı anda Reading sınavına yönelik okumalar yapıldı, Writing sınavı için essay yazıldı.

Proficiency Destek Programı’na katılıp Boğaziçi Üniversitesi Proficiency Sınavına giren öğrencilerin büyük bir kısmı sınavı geçtiğini belirtti.

Bizi mutlu eden bazı geri bildirimleri sizinle paylaşmak istedik:

“Beğendim çünkü bizi tanımadığı halde bizim için emek harcayan değerli insanları tanımış oldum. Ve beni birçok yönden olumlu etkiledi.”

“Essaylerimi okutabileceğim hiç bir yer yoktu, o sıralar sınava nasıl hazırlanacağımı bile bilmiyordum, su an sınavı geçemesem bile mutluyum çünkü sizlerin sayesinde kısa sürede çok yol kat ettiğimi düşünüyorum”

“… Her gün 1-2 tane writing yazdık. Normalde bunu kendim yapmaya çalışsaydım bu kadar çok essay yazamazdım ve writing geri dönüşünü hemen alabileceğim bir yer olmayacaktı. Ek kaynaklar gönderdiniz ve bilemediğimiz soruların cevabını da Zoom derslerinde verdiniz. Anlamadığımız yerleri sabırla anlattınız. Ben beğendim. Allah razı olsun.”

“Evde tek başıma çalışmak ve bunu sürdürmek çok zor. Bu program İngilizce’den kopmadan sınava kadar çalışmama çok yardım etti. Allah hepinizden razı olsun.”

“Paylaşılan materyaller ve essay konuları ve sıklığı çok verimliydi. Careful Reading dersleri de çok verimli oldu.”

“Hocalarımız sınavı deneyimleyen insanlar olduğu için gerçekten nerelerde sıkıntı yaşadığımızı veya yaşayabileceğimizi kolaylıkla anlayabiliyorlardı. Bu bana büyük bir rahatlık veriyordu sorularımı çekinmeden sormam açısından.”

 “Çok büyük katkınız oldu gerçekten. BURA’dan, bu programda katkısı olan herkesten Allah razı olsun.”

Programın eğitim koordinatörlüğünü üstlenen Sümeyye Tirpan’a, değerli hocalarımız Büşra Ünlü Yaman’a, Abdullah Tarık Ömeroğlu’na, Mertcan Çiçek’e, Serhat Arslan’a, Berkay Tümkaya’ya ve programa katılan tüm öğrencilere teşekkür ederiz.

 

Paylaş!