24 Haziran seçimlerinde milletvekili seçilen Yüksek İstişare Kurulu üyelerimiz İffet Polat ve Ravza Kavakçı’yı ve üyemiz Ahmet Berat Çonkar’ı tebrik eder, hizmetlerinde başarılar dileriz.


İffet Polat Kimdir?

1968 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimimi Eyüp İmam-Hatip Lisesi’nde yaptı.1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. 2002 yılında AK Parti İstanbul Kadın Kollarının kurulmasında görev aldı. 1994 yılından itibaren bilişim sektöründe çalıştı. Halen bilişim sektörünün lider kuruluşlarından birinde pazarlama ve ürün gruplarından sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda BURA Yüksek İstişare Kurulu üyesidir. Sokak çocuklarına yönelik yardım ve destek faaliyetlerinde bulunan bir derneğin de kurucu üyesi olan Polat evli ve iki kız çocuk annesidir.


Ravza Kavakçı Kimdir?

Ravza Kavakçı 30 Mart 1972 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Texas Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı. Doktorasını ise Washington DC’de Howard Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi Bölümü üzerine tamamladı.

2015 Genel Seçimlerinde 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçilen Ravza Kavakçı Kan, 14 Eylül 2015 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi 5. Olağan Kongresi’nde MKYK üyesi seçildi. 2017 senesinin Mayıs ayından bu yana da Adalet ve Kalkınma Partisi’nin MYK’da İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda BURA Yüksek İstişare Kurulu Üyesidir.


Ahmet Berat Çonkar Kimdir?

1976 Ankara’da doğdu. Bolu, Geredelidir. Boğaziçi Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İşletme Yüksek Lisansını University of Miami’de tamamladı. 2007’de İstanbul 1.Bölge 17.sıradan milletvekili adayı oldu. 2007-2009 yılları arasında Ekonomi ve Dış Politika alanında Başbakan Danışmanı ve 2009-2011 arasında da TBMM Başkanı Dışişleri Danışmanı olarak görev yaptı. 24.Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Dışişleri Komisyonu Başkanı, NATO PA Türk Grubu Üyesi, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve Türk-Rus Toplumsal Forumu Eş Başkanı olarak görev yaptı. 25.Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 26.Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi.

AB Uyum Komisyonu Üyesi ve Türkiye-AB KPK Eş Başkanı olarak görev yaptı. NATO PA Türk Grubu Başkanlığı’na seçilen Çonkar, Dışişleri Komisyonu Üyeliği ve Türk-Rus Toplumsal Forumu Eş Başkanlığı görevlerini de sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk babası olan Çonkar, çok iyi derecede İngilizce, orta seviyede İspanyolca bilmektedir.

Paylaş!