Mezunlarımız tecrübelerini mezun adaylarına ve yeni mezunlara aktardılar.

BURA Psikoloji Masası Mezuniyete 5 Kala serisi ile iş ve akademik hayatta yaşamlarını sürdüren mezunlarımız, mezun adayları ve yeni mezun olan öğrenciler bir araya getirdi. Alanında tecrübe edinmiş, Psikoloji ve PDR mezunları, yeni mezun ve mezun adayları ile tecrübelerini 5 farklı başlık altında paylaştılar.

Serinin ilki olan “Lisansüstü Eğitim” oturumunda, psikoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik programlarında yüksek lisans, yurtdışında yüksek lisans eğitim programlarını, süreci bizzat yaşamış mezunlarımızdan 3 farklı buluşmada dinledik. Lisansüstü eğitimine devam eden mezunlarımız, başvuru ve kabul süreçleri, konaklama imkanları, burs imkanları, akademik nitelik, alandaki yeni çalışmalar üzerine tecrübelerini aktardılar..

“Kamu Kurum ve Kuruluşları” oturumunda, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı, Tübitak gibi farklı kurumlardan farklı kamusal kimlikleri olan mezunlarımız sahadaki tecrübelerini paylaştılar.

Özel sektörde çalışan mezunlarımızın kariyer yolculuklarını dinlediğimiz serinin üçüncü oturumunda; başvuru ve kabul süreçleri, çalışma hayatının gerektirdikleri, işte ilerleme, uzmanlık ve terfi gibi meselelerini konuşma fırsatı bulduk.

Sivil toplum kuruluşlarında çalışan mezunlarımızın kariyer yolculuklarını dinlediğimiz serinin dördüncü oturumunda; başvuru ve kabul süreçleri, sivil toplum kuruluşlarının dinamikleri, diğer çalışma alanları ve kurumlarından ayrılan yönleri, çalışma hayatının gerektirdikleri, işte ilerleme, uzmanlık ve terfi gibi meseleleri ele aldık.

Serinin son oturumunda ise psikolojik danışmanlık merkezi kurucusu ve çalışanı olan mezunlarımızın kariyer yolculuklarını; psikolojik danışmanlık merkezi açma sürecinde yapılması gerekenleri, takip edilen resmi süreçleri, karşılaşılan zorlukları, nasıl ilerleneceğini dinledik. Diğer çalışma alanlarına kıyasla danışmanlık merkezlerinin avantaj ve dezavantajlarını kapsayan soru işaretlerimize tecrübeli mezunlarımızla birlikte yanıt aradık.

Tecrübelerini paylaşan mezunlarımıza ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

Paylaş!