Yağışlı ve soğuk bir haftanın ardından güneşin yüzünü gösterdiği güzel bir pazar gününde öğrenci ve mezun arkadaşlarımızla Kilyos’ta Sarıtepe Kampüsü’nde buluştuk. Aramızda İstanbul’da ilk yılını geçirmekte olan hazırlık öğrencileri de vardı çocuğuyla oyun oynadığımız mezunlarımız da. Hazırlığa, bölüme, okula ve hayata dair anılar paylaştık; tecrübe edinme ve aktarma fırsatı yakaladık.

Hazırlığı Kilyos’ta okuyanların dışında pek az kimsenin ziyaret ettiği Sarıtepe kampüsü sakinliği, temiz havası ve uçsuz bucaksız deniz manzarasıyla derslerden ve şehir hayatının koşuşturmacasından bunalan bizleri mest etti. Sahilde yapılan yürüyüşlerin, birlikte oynanan oyunların ardından herkes rahatlamış ve mutlu görünüyordu.

Mangal ateşinin yanmasıyla birlikte çimlerde, hasırların etrafında toplanmaya başladık. Sohbet eşliğinde hep birlikte sofrayı hazırladık. Hava kararıncaya dek birlikteliğin ve güzel havanın tadına doyduk. Açık havada hasırlar üzerinde hep beraber kılınan akşam namazının ardından bir başka etkinlikte buluşmak dileğiyle vedalaştık.

Katılan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Beyza Konuk
Psikoloji ‘19

Paylaş!