‘’İnovasyon ve İK için yeni bir kültür modeli olan hırslı benciller yerine azimli bensizleri keşfetmek amacındayız. Mizaç metodolojisi ile adaya yaklaşıp, onun hikayesinde ona yoldaş oluyoruz. Nihayetinde bu tanışıklığın bize iyi gelmesini diliyoruz. Bu yolculuk henüz bitmiş değil, ama kısa zamanda çok biriktirdik, sizi de bu serüvene ortak olmak ister misiniz?’’ diyerek Albaraka Türk Katılım Bankası İnsan Kıymetleri Müdürü Kenan Sarıoğlu ile İK süreçlerinde bir yolculuğa çıktık.

Sarıoğlu’nun, hem kendi yolculuğundan hem de işe alım süreçlerinde uyguladıkları mizaç metodolojisinden bahsettiği programda özellikle işe alım süreçlerinde uyguladıkları yöntem öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılandı.

Bireylerin çalıştıkları alan  ve kurumların mizaçlarına uygun olmasının motivasyon süreçleri ve iş verimlerini ne kadar arttıracağından bahseden Sarıoğlu aynı zamanda bu yöntemlerin insanlar üzerinde uygulanacak metodlardan öte kişinin ancak kendi yolculuğuna çıkması ile anlam kazanacağını vurguladı.

Program sonunda öğrencilerle yapılan soru cevap bölümünde; gerek iş hayatı gerekse özel hayatta kişilerin huzur ve dinginliğe ancak kendilerini tanıyıp içsel dinginliğe ulaşmaları halinde erişebileceklerinden bahseden Sarıoğlu gençlere değerli tavsiyelerde bulundu.

Program teşekkür ve hediye takdimi ile sona erdi.

Paylaş!