BURA Boğaziçi Üniversiteliler Derneği olarak, Boğaziçi Üniversitesi lisans öğrencileri odaklı planladığımız İlim ve Meslek Akademisi seminerleri, 12 Şubat akşamı Boğaziçi Üniversitesi’nde yapılan ilk seminer dersi ile başladı.

“İnsan Kimdir, Varlık Nedir, Müslüman Kimdir?” başlığı ile düzenlenen seminerde öğrencilerimize Murat Ustakurt Hocamız eşlik etti. Seminer dersinde öğrencilerimizle interaktif bir ders işleyen hocamız, program sonunda bu haftamızı düşünerek geçirecek sorularla bizleri baş başa bıraktı.

İlim ve Meslek Akademisi programı kapsamında her hafta düzenli olarak çeşitli başlıklar altında takvimlendirilen seminer programları ile öğrencilerimize hem manevi hem de mesleki bir şuur kazandırmayı hedefliyoruz.

Katılımcı öğrencilerimizin kariyer seçimlerine yardımcı olmayı, ilmi, mesleki ve sosyal yönlerinin gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan İlim ve Meslek Akademisi programı, 4 yıllık bir süreç olarak planlanmıştır.

Süreç içerisinde uygulanacak olan dizi seminerler, kurslar, hamilik ve proje grupları öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmış olup, eğitim süreçlerine destek olarak hayatlarına daha donanımlı olarak devam etmeleri için gerekli ilmi ve sosyal imkânların program kapsamında sağlanması amaçlanmaktadır.

Paylaş!