BURA Boğaziçi Üniversiteliler Derneği olarak her sene düzenlediğimiz Batı Trakya iftarlarına bir yenisini daha ekledik. 18 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizde Şahinköy’de yapılan iftar ve sahur ile bu yıl da Batı Trakya’daki dostlarımızla bir araya geldik.

Dernek üyelerimiz, aileleri ve öğrenci arkadaşlarımızdan oluşan kafilemiz 18 Mayıs Cumartesi İstanbul’dan yola çıktı. Güzel geçen bir yolculuk ardından akşama doğru iftar programının yapılacağı Şahinköy’e ulaştık.

T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu İbrahim Işık, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediye Başkan Adayları Önder Meçoğlu, Rıdvan Delihüseyin, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Teşkilatlanma Başkanı Musa Yurt ve yolculuk boyunca bize eşlik eden Yazar Süleyman Gündüz’ün de katılım gösterdiği iftarımız, Batı Trakya bölgesinden çok sayıda dostumuzun da katılımıyla hasretlerin giderilmesine ve güzel tanışıklıklara vesile oldu.

Yapılan iftarın ardından beraber namazların kılındığı program, Şahinköy’de sahura değin süren güzel muhabbet ortamı, herkesin katılım gösterdiği uzun sahur sofralarında devam etti. Sahur sonrası ziyaretçi ekibimizi evlerinde ağırlayan Şahinköy sakinleri, her zamanki gibi misafirperverliklerini en içten şekilde gösterdi.

Güzel hatıralar ve Batı Trakya’ya dair önemli bilgilerin akıllarda kaldığı Batı Trakya ziyareti, 19 Mayıs günü ziyaret ekibimizin İstanbul’a varması ile sona erdi. Katkı sunanlara, katılımcılara ve Batı Trakya’da ev sahipliğini üstlenen dostlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Paylaş!