Ramazan ayının bereketini beraber yaşamak adına her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz BURA İstanbul İftarı’nda bu yıl da bir araya geldik.

Geleneksel İstanbul İftarımız, 16 Mart Cumartesi günü Üsküdar Belediyesi Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde gerçekleşti. İftar programımız üyelerimiz başta olmak üzere, öğrenci ve mezunlarımızın ailelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fazıl Önder Sönmez, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Hasan Fehmi Topal, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve BYV Yönetim Kurulu Başkanı Halim Sırçancı da iftarımızı onurlandırdılar.

Misafirlerimiz, Ramazan ayının bereketini birlikte yaşamak amacıyla erkenden programa katıldılar. Kur’an-ı Kerim tilaveti eşliğinde iftar vaktini beklerken, ezan okunarak oruçlar açıldı. İftar yemeğinin ardından Yönetim Kurulu Başkanımız Fehim Paluluoğlu ve Rektörümüz Prof. Dr. İnci birer konuşma gerçekleştirdiler. Başkan Paluluoğlu, katılımları için misafirlerimize teşekkür ederek, bu tarz buluşmaların önemini vurguladı. Ardından, Rektörümüz Prof. Dr. İnci, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan da selamlama konuşmalarını gerçekleştirdiler.

İftar programımızda çocuklar için özel etkinlikler de düzenlendi.

Program içilen çaylarla birlikte edilen sohbetlerin ardından sona erdi. Programımıza katılan tüm misafirlere teşekkürlerimizi sunuyor, kendilerine ve tüm herkese hayırlı ve bereketli bir Ramazan diliyoruz.