Her yıl Ramazan ayının güzelliğini hep beraber yaşayabilmek amacıyla düzenlediğimiz Geleneksel İstanbul İftarı bu sene 4 Haziran 2017 Pazar gününde yapıldı. Birçok mezun, öğrenci ve çeşitli STK temsilcilerinin katıldığı iftar programı İBB 1453 Çırpıcı Tesisleri’nde gerçekleşti.

Programda ilk olarak Yönetim Kurulu Üyesi Saliha Demirer derneğimizin başından bu yana iftarlarında yer alan birisi olarak bu iftarların mezunları bir araya getirme noktasında çok güzel bir yönü olduğunu ifade etti. Katılımcılara teşekkür ederken aynı zamanda 17 Haziran’da BURA’nın Batı Trakya’da gerçekleştireceği iftara davet etmeyi de ihmal etmedi.

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Topal derneğimizin son bir yıl içerisinde yaptığı atılımdan bahsederek BURA’nın artık yeni bir döneme girdiğini söyledi. Değişen Yönetim Kurulu ekibiyle BURA’nın daha da büyüyeceğinin altını çizen Hasan Topal bu süreçte eski mezunlarımızın ve derneğin gelişmesinde büyük katkıları olan büyüklerimizin desteğinin olmazsa olmaz olduğunu kaydetti.

Program Şura Başkanı Yusuf Ziya Koç’un konuşmasıyla devam etti. Şura’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetlerine değinen Koç özellikle Şehzadebaşı kahvaltılarıyla mezun ve öğrencileri bir araya getirme noktasında çaba gösterdiklerini söyledi. Son olarak derneğimizin kurucu başkanı Ziya Bilici kısaca Ramazan ayının önemine değindikten sonra BURA’nın son bir yıl içerisinde ciddi bir hareketlenme içerisinde olduğunu ifade etti. Program hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle beraber son buldu.

İftar davetimize icabet ederek bu birlikteliğimizi güçlendirme noktasında bizlerle bir araya gelen bütün mezun ve öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. BURA aynı zamanda 9 Haziran’da Ankara’da, 17 Haziran’da Batı Trakya’da da iftar düzenliyor. Bu iftarlarımıza da bütün arkadaşlarımız davetlidir.

Paylaş!