Ramazan ayının güzel ikliminde öğrenci arkadaşlarımız, mezunlarımız ve aileleri ile iftar sofrasında buluşmak üzere Emirgan Beyaz Köşk’teydik. Derneğimizin geleneksel Ramazan iftarlarının en kapsamlısı olan İstanbul iftarı yoğun katılımla gerçekleşirken Ramazan ayının bereketini paylaşmamıza vesile oldu.

Emirgan Korusu’ndaki programa erkenden gelmeye başlayan misafirlerimiz, iftar programının yanında muhabbet ederek özlem giderdiler. Ezana dakikalar kaldığında Osman Nuri Gülaçar hocamızın Kuran-ı Kerim tilaveti ile iftar vakti beklenirken, ezan ile birlikte oruçlar açıldı. Yenilen iftar yemeğinin ardından BURA Yönetim Kurulu Başkanı Oruç Baba İnan ve Yüksek İstişare Kurulu Üyesi İffet Polat konuşma yaptı.

Katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür eden Oruç Baba İnan,  BURA Derneği’nin önemli bir platform görevi gördüğünü belirtti. BURA’nın yapısını ve gayelerini ifade eden Oruç Baba İnan, eski mezunlardan genç mezunlara herkesi dernek bünyesinde yapılan program ve etkinliklere katılmaya davet etti. İffet Polat ise birlik ve beraberliğin ehemmiyetine vurgu yaparak, daha hayırlı işlere imza etmek için bu birlikteliğin muhafaza edilmesinin oldukça önemli olduğunu söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından iftar programı güzel sohbetler ve hatıra fotoğrafı çekimleri ile devam etti. Yatsı ezanından sonra ise misafirlerle birlikte teravih namazı kılındı.

Programımıza katılım gösteren tüm misafirlere teşekkürlerimizi sunuyor, hayırlı ve bereketli bir Ramazan diliyoruz.

Paylaş!