Gönül bağımızı sürdürmeye çalıştığımız ve her Ramazan ayında gitmeye gayret ettiğimiz Batı Trakya’yı bu ramazanda da ziyaret ettik. 15 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz Batı Trakya İftar-Sahur programımıza üyelerimiz, aileleri ve öğrenci arkadaşlarımız katıldı.

 Yönetim kurulu üyelerimiz başta olmak üzere, üyelerimiz ve öğrencilerimizin yer aldığı iftar ekibimiz Güney Kampüs’ten hareket eden aracımızla Gümülcine’ye ulaştı. Kısa bir şehir turu yapan ekibimiz daha sonra iftarın yapılacağı yere geçti. Batı Trakya bölgesinden çok sayıda kişinin de katıldığı iftar yemeği, hasretlerin giderilmesine ve güzel tanışıklıklara vesile oldu. İftar yemeğine Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, Türk Azınlığı Danışma Kurulu (BTTADK) Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif de katıldı.

Yapılan iftarın ardından sahur ve konaklama için ekibimizi ağırlayacak olan Şahinköy’e doğru yola çıkıldı. Şahinköy’de sahura değin süren güzel muhabbet ortamı, herkesin katılım gösterdiği uzun sahur sofralarında da devam etti. Sahurda bizlere Milletvekili Hüseyin Zeybek, Belediye Başkanı Ridvan Delihüseyin, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu eşlik etti.

Gün ağarana dek muhabbetleriyle ekibimizi ağırlayan Şahinköy sakinleri, her zamanki gibi misafirperverliklerini en içten şekilde gösterdi.

Güzel hatıralara gerçekleştirdiğimiz Batı Trakya ziyareti, 16 Nisan günü iftar ekibimizin İstanbul’a varması ile sona erdi. Tüm katılımcılarımıza ve Batı Trakya’da ev sahipliğini üstlenen dostlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.