Geleneksel BURA Futbol Turnuvasının açılış maçları geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi. Dostluğun ve rekabetin iç içe geçtiği karşılaşmalarda keyifli dakikalar yaşandı. Katılımcıların resmi başvuru işlemlerini tamamlamasının ardından kura çekimi yapıldı. Sekiz takımın iki gruba bölündüğü turnuvada grup dağılımları şu şekilde;

A Grubu;Nispet12FC, Eskilerden Kim Kaldı, Tepükspor, Pask

B Grubu; KilyosB115, Fevkalbeşer, BP Efsanesi, Barçalayıcılar

6 Ekim Cumartesi günü gerçekleşen karşılaşmalarla açılışı yapılan turnuva, Pazar günü oynanan maçlarla ilk haftayı tamamladı. Turnuva açılışında eş zamanlı başlayan iki mücadele gerçekleştirildi. Bu müsabakalardan biri olan ve Pask ile Tepükspor arasında oynanan maçta Pask’ın ezici üstünlüğü dikkat çekti. Tepükspor’daki kondisyon düşüklüğü taraftarlarını üzerken, Pask’ın performansı göz doldurdu. Aynı dakikalarda oynanan diğer maçta ise KilyosB115 Fevkalbeşer ile karşılaştı. Kıran kırana oynana maçta, KilyosB115 kadrosundaki eksiklikler onlara pahalıya mal oldu. Turnuvanın yeni takımlarından olan Fevkalbeşer, KilyosB115 karşısında genç kadrosuyla galibiyete ulaştı.

7 Ekim Pazar günü oynanan maçların ilkinde BP Efsanesi, Barçalayıcılarla karşılaştı. Kadrosundaki eksikler yüzünden bir türlü ideal 7’sini oturtamayan Boun Pansiyon Efsanesi sahadan yenilgiyle ayrıldı. Turnuvanın yeni takımlarından Barçalayıcıların performansı ise izlemeye değerdi. Haftanın son karşılaşması heyecanla beklenen bir karşılaşmaydı. Geçen yılın finalistleri Eskilerden Kim Kaldı ve Nispet12FC bu maçta karşılaştı. Geçtiğimiz sene son Nispet12FC’yi yenerek şampiyon olan Eskilerden Kim Kaldı bu sene sahadan istediği skorla ayrılamadı. Adeta bir derbi havasında geçen karşılaşmada Nispet12FC gülen taraf oldu. İlk sezonun şampiyonu Nispet12FC’de yeni yüzler dikkatlerden kaçmazken, oyun sisteminde fazla değişikliğe gidilmemiş olması takdirle karşılandı.Turnuvada ilk hafta geride kalırken, 3 puanlık sistemde her şeyin olabileceğini öngören ekipler ikinci hafta için çalışmalarını sürdürüyor. İlk iki takımın gruplardan çıkabileceği BURAFutbol Turnuvası’nda takımlar çapraz eşleştirme ile yarı final maçlarına çıkacaklar. Tek maçlı eliminasyon sistemine göre oynanacak yarı finalin ardından, BURA Futbol Turnuvası 2018’nin şampiyonu oynanacak final maçı ile belli olacak.

İlk Hafta Skorları

Nibet12FC-Eskilerden Kim Kaldı: 3-2

Tepüksıpor-Pask: 3-9

KilyosB115-Feykalbeşer: 5-7

BP Efsanesi-Barçalayıcılar: 5-7

İlk Hafta Puan Durumu

Grup A Puan Averaj
Pask 3 6
Nisbet12FC 3 1
Eskilerden Kim Kaldı 0 -1
Tepüksıpor 0 -6
Grup B Puan Averaj
Fevkalbeşer 3 2
Barçalayıcılar 3 2
KilyosB115 0 -2
BP Efsanesi 0 -2

Paylaş!