Geleneksel BURA Futbol Turnuvası geçtiğimiz hafta sonu oynanan maçlarla başladı ve hasret sona erdi. Birbirinden güçlü takımların boy göstermesiyle rekabetin doruğa çıktığı turnuvada ilk hafta maçları sürpriz sonuçlara şahit oldu. Katılımcıların resmi başvuru işlemlerini tamamlamasının ardından kura çekimi yapıldı. Ölüm grubuna düşmemek için duyulan heyecan görülmeye değerdi. Grup aşamasında genel dağılım şu şekilde oldu;

A Grubu; Etiler Yurt, Boğaziçi Pansiyon Efsanesi, İhtiyarlar, Tesla
B Grubu; Nisbet 12 FC, Eskilerden Kim Kaldı, Mönşıngıladbah, Yek Komel

7 Ekim Cumartesi gününde yapılan açılış maçı ile başlayan turnuva, Pazar gününde oynanan maçlarla ilk haftayı tamamladı. Açılış maçında Eskilerden Kim Kaldı takımı Yek Komel ile karşılaştı. Sakatlık, hastalık ve özel izinlerden dolayı maça yedek ağırlıklı bir kadro ile çıkan Yek Komel takımı ağır mağlubiyeti önleyemedi. Turnuvadaki iddialı takımlardan biri olduğunu gösteren Eskilerden Kim Kaldı maçtan net bir skorla galip ayrılırken, Yek Komel’in performansı soru işaretlerini beraberinde getirdi.

8 Ekim Pazar günü oynanan maçlarda geçen yılın şampiyonu Nispet 12 FC, Mönşıngıladbah’ı ezici bir skorla yenerken, Etiler Yurt ile İhtiyarlar’ın kapışmasında gülen taraf yine net bir skor ile Etiler Yurt oldu. Yeni bir yapılanmaya giderek eski günlerini arayan ve Boğaziçi Pansiyon Efsanesi ismiyle dikkat çeken ekip, genç kadrosuna rağmen dirençli bir oyun ortaya koyan Tesla’yı yenmeyi başardı. Turnuvada ilk hafta geride kalırken, 3 puanlık sistemde her şeyin olabileceğini öngören ekipler ikinci hafta için çalışmalarını sürdürüyor. İlk iki takımın gruplardan çıkabileceği BURAFutbol Turnuvası’nda takımlar çapraz eşleştirme ile yarı final maçlarına çıkacaklar. Tek maçlı eliminasyon sistemine göre oynanacak yarı finalin ardından, BURA Futbol Turnuvası 2017’nin şampiyonu oynanacak final maçının ardından belli olacak.

Paylaş!