Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Boğaziçi Üniversiteliler Derneği (BURA) olarak Turkcell ana sponsorluğunda dijital dönüşümün öncülerini konuk edeceğimiz Dijital Dönüşümün Liderleri programına başlıyoruz. 26 Aralık Cumartesi 11.00’da girişimci ve yatırımcı Dr. Atakan Peker, “Yarı İletkenler: Bilişimin Altyapısından Çip Savaşlarına” başlıklı konuşmasıyla Dijital Dönüşümün Liderleri programında ilk konuğumuz olacak.

BURA olarak, dijital dönüşümün getireceği rekabet avantajıyla ülkemizin verimliliğini yükselterek hak ettiği yerlere gelmesine katkıda bulunmak istiyor ve Dijital Dönüşüm Atölyesi’ni düzenliyoruz. Bu atölye kapsamında düzenlenen Dijital Dönüşümün Liderleri programıyla ülkemizde bu alanda çalışmalar yapan ve başarılı olan liderleri, ilgili paydaşlar ile bir araya getiriyoruz. Sektörlerinde öncü ve öncü olma potansiyeline sahip olan karar vericileri, güzel örneklerle bir araya getirip, karar vericiler için tecrübe, ilham ve cesaret vermeyi amaçlıyoruz. Dijital dönüşümün tek taraflı olmadığını biliyor ve ilgili paydaşları harekete geçirmeyi amaçlıyoruz.

Malzeme bilimcisi ve teknoloji geliştirme uzmanıdır. Savunma sanayi ürünleri, elektronik cihaz şasileri , mücevherat ve tıbbi protez malzemeleri üzerine bilimsel ve teknolojik çalışmaları vardır. Doktorasını California Insitute of Technology’de (Caltech) malzeme bilimi üzerine almıştır. Doktora tezi çalışmalarında, tez hocası ile beraber Liquidmetal alaşımlarını (hacimli metalik cam) geliştirmistir. Daha sonra, bu buluşun teknoloji transferi ve ticari ürün haline geliştirilmesi için 13 yıl özel sektörde çalışmıştır. Patentlerinin lisans ücretleri $40 milyon doları , ticari ürün satışları $80 milyon doları aşmıştır. Liquidmetal buluşunu Iphone ve benzeri ürünlerde kullanmak uzere 2011 yılında Apple, Inc. tarafından lisansı alınmıştır. Teknoloji transferi ve patent geliştirme üzerine yöneticilik yapmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği ve Fizik bölümleri mezunudur. 2.300 atıflı 23 bilimsel yayını vardır. 31 tanesi kabul edilmiş, 40’dan fazla patent ve patent başvurusu vardır.

Başvuru Formu
Başvuru Formu (ÜYELERE ÖZEL)
Go to Top