Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Pandemi’nin İzini Sürmek Atölye’si “Uluslararası İşbirliği’nin Geleceği” oturumu ile devam ediyor.

“Pandemi Kıskacında Uluslararası İşbirliği, Küreselleşme ve AB” başlıklı sunumuyla Sabancı Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fuat Keyman‘ı dinleyeceğiz.

Ardından yine aynı oturumda Boğaziçi Üniversitesi Asya Çalışmaları Merkezi’nden Dr. Altay Atlı “Dünya Ticareti ve Çin: Bir Kırılma Noktası mı?” başlıklı bir sunum gerçekleştirecek.

Not: Etkinlik bağlantılarına erişebilmek için kayıt yapılması gerekmektedir. Programa daha önce kayıt olanların tekrar başvurmasına gerek yoktur.

BAŞVURU FORMU

1958 yılında  Ankara’da doğdu. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlayan Keyman doktorasını Kanada’da Carleton University’de yaptı. Doktora sonrası çalışmalarını Harvard Üniversitesi ve Wellsley College´da yaptı. Sabancı Üniversitesi Kurumsallaşma ve Toplumsal Katkı Süreçlerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı ve İstanbul Politikalar Merkezi Direktörüdür. Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Keyman, küreselleşme, demokratikleşme, uluslararası ilişkiler, Türkiye-AB ilişkileri, Türk dış politikası ve sivil toplumun gelişimi konularında uzmanlaşmıştır.

Lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamlamış, Avustralya’nın Melbourne kentindeki Deakin University’de Uluslararası İşletme üzerine master yapmış ve doktorasını da yine Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden almıştır. Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim görevlisi, Boğaziçi Üniversitesi Asya Çalışmaları Merkezi’nde araştırma uzmanı ve aynı zamanda da Çin’in en büyük denetim ve danışmanlık ağı olan ve dünyada ilk yirmi arasında yer alan Reanda International’ın Türkiye’deki şirketi Reanda Turkey’in ortağıdır. Uluslararası ekonomi politik, Asya’da uluslararası ilişkiler ve dış politikanın ekonomik boyutları üzerine lisans ve yüksek lisans seviyesinde dersler veren Atlı, birlikte çalıştığı kurumlara Asya odaklı olmak üzere küresel ekonomide oluşan tehdit ve fırsatlara yönelik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Go to Top