Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Psikoloji Serisi “Manevi Yönelimli Psikoterapi” konferansımızla devam ediyor…

21. yüzyılın ikinci yarısından itibaren maneviyat ile ilgili deneyimler psikoterapi açısından kayda değer bir öneme sahip olmaya ve kabul görmeye başlamıştır. Manevi bakış açısı ile iyileşme sürecinde danışanın kişisel ve çevresel güçlerini vurgulayarak bazı müdahale stratejileri geliştirilmeye çalışılmaktadır. Hali hazırda Türkiye’de de manevi yönelimli psikoterapi alanında çalışmalara ihtiyaç duyulmaktadır. Prof. Dr. Halil Ekşi’yi ağırlayacağımız konferansımızda manevi yönelimli psikoterapinin gelişimini ve başlıca manevi yönelimli yaklaşımların neler olduğunu dinleyeceğimiz programımıza davetlisiniz.

1970 Rize-İkizdere doğumludur.. İlk ve orta öğretimini İstanbul Üsküdar’da tamamladıktan sonra ve 1987 yılında girdiğim Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden 1992 yılında mezun olmuştur.

1992-1996 yılları arasında çeşitli orta öğretim kurumlarında öğretmenlik ve psikolojik danışmanlık yaptıktan sonra 1996 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri bölümüne araştırma görevlisi olarak girer. 1998 yılında yüksek lisansı, 2001 yılında ise doktorayı tamamlar. 2005 yılı sonunda ise Eğitim Psikolojisi alanında doçent ünvanı alır. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalında 2006- 2011 yılları arası doçent ünvani ile çalıştıktan sonra 2011 yılından itibaren profesör ünvanı ile öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Özel çalışma alanı ise psikolojik perspektiften ahlak/moral gelişimi ve eğitimi ile Manevi yönelimli psikoterapi ve psikolojik danışmanlıktır. Başta SSCI, ERIC olmak üzere çok sayıda prestijli indekste yer alan Educational Sciences: Theory & Practice (www.estp.com.tr) dergisinin baş editörlüğü ile psikolojik süreçler bağlamında maneviyat ve maneviyat ile ilgili bütün konular üzerinde yapılan bilimsel araştırma ve çalışmaları yayımlayan hakemli, uluslararası bilimsel bir dergi olan  Spiritual Psychology and Counseling (SPC) [http://spiritualpc.net] editörlüğü görevlerini sürdürmektedir.

Go to Top